Lēmums par futbola virslīgas komandu skaitu tiks pieņemts novembra beigās

aspars Gorkšs, Sportazinas.com
foto: delfi.lv

Lēmums par Latvijas futbola virslīgas komandu skaitu gaidāmajai sezonai tiks pieņemts novembra beigās.

Latvijas Futbola federācija (LFF) ceturtdien valdes sēdē Astanā pirms Latvijas un Kazahstānas valstsvienību savstarpējās spēles UEFA Nāciju līgā nolēma jautājumu par komandu skaitu virslīgā pieņemt novembra izskaņā.

Aizvadītajā valdes sēdē tika plaši diskutēts par virkni saistošo jautājumu, kas skar nākamās sezonas virslīgas čempionāta norisi, kā arī iztirzāti tam pakārtotie jautājumi par iespējamajām izmaiņām pirmās līgas, otrās līgas un virslīgas dublieru čempionāta izspēles kontekstā.

Pirms tam oktobrī tika nolemts, ka līdz ar 2019.gada sezonu Latvijas futbolā tiks ieviests asociācijā sagatavota spēlētāja regulējums, kā arī, adaptējot pašreizējos virslīgas reglamenta noteikumus, laukumā būs jāatrodas vismaz sešiem asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Jebkādas citas izmaiņas, kas saistītas ar spēlētāju izmantošanas ierobežojumiem, virslīgas klubiem būs saistošas līdz ar 2020.gada sezonu.

Nākotnes izmaiņas spēlētāju izmantošanas ierobežojumos un kompleksos jautājumus par iespējamo virslīgas paplašināšanos, kā arī par izmaiņām zemāko līgu un dublieru čempionātos skata darba grupā, kuras sastāvu veido LFF prezidents Kaspars Gorkšs, LFF valdes locekļi Māris Verpakovskis, Artūrs Zakreševskis un Aleksandrs Isakovs, kā arī LFF administrācijas pārstāvji – ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks un sporta direktors Dainis Kazakevičs. Darba grupai šajā jautājumā novembra beigās jānāk klajā ar vienotu rekomendāciju LFF valdei.

Diskutējot par biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” iepriekš pausto skatījumu uz virslīgas čempionāta tālākās attīstības plāniem un redzējumu par turpmāko sadarbības modeli ar LFF, federācija un LFF valde pauž gatavību turpināt aktīvu diskusiju par dažādiem ierosinājumiem, to realizēšanas iespējām un nepieciešamību. Tuvākajā laikā plānots uzklausīt arī visu Virslīgas klubu prezidentu skatījumu uz klubu mērķiem un līgas attīstību, lai vairotu LFF, līgas un klubu savstarpējās partnerattiecības.

Tāpat LFF valde, apspriežot jautājumu par LFF biedru statusu un reģistru, vienojās aktualizēt esošo LFF biedru revīzijas veikšanu. Ņemot vērā organizāciju lielo interesi kļūt par LFF biedra kandidātu, jau esošo lielo organizāciju skaitu ar šādu statusu, kā arī vairāku pašreizējo LFF biedru diskutablo statusu, tiks sasauktas par šo jautājumu atbildīgās darba grupas tikšanās reizes, lai virzītu apstiprināšanai LFF valdē konkrētu rīcības plānu.

Iepriekš izskanējusi informācija, ka virslīga nākamsezon varētu atgriezties pie desmit komandu formāta, kas iepriekšējo reizi bija 2014.gadā. Pēdējos gados pašmāju čempionātā startējušas astoņas vienības.

Zīmīgi, ka trešdien tika uzsāktas pārspēles par vietu nākamās sezonas virslīgas turnīrā, savā starpā tiekoties septītās vietas īpašniecei “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) un “komanda.lv” pirmajā līgā otro vietu izcīnījušai “Super Nova”, kur pirmajā mačā uzvaru ar 7:2 guva “Metta”/LU. Ja virslīgā nākamsezon būs desmit komandas, var izrādīties, ka pārspēlēm lielas sportiskās jēgas nebūs.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar