Lenardam un Dončičam sekmīgas debijas, “Warriors” piekāpjas Minesotai (VIDEO)

30/09/2018 08:23

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt tika aizvadītas četras pārbaudes spēles, pie uzvarām tiekot Jūtas “Jazz”, Minesotas “Timberwolves”, Dalasas “Mavericks” un Toronto “Raptors” vienībām.

Kanādas kluba sastāvā šonakt debitēja vasarā no Sanantonio “Spurs” maiņas darījumā iegūtais Kavai Lenards, kurš ar 19 minūtēs gūtiem 12 punktiem palīdzēja Toronto komandai mājās ar 122:104 pārliecinoši pārspēt Portlendas “Trail Blazers”. Rezultatīvākais “Raptors” rindās ar 17 punktiem bija Jons Valančūns, tikmēr viesu rindās ar 14 punktiem izcēlās Majerss Lenards, bet abi Portlendas līderi Deimiens Lilards un Kristians “S.Dž.” Makolums laukumā pavadīja vien 12 minūtes, atzīmējoties ar attiecīgi 12 un deviņiem punktiem.

Pēdējo divu gadu čempioni Goldensteitas “Warriors” savā laukumā ar rezultātu 110:114 piekāpās bez Džimija Batlera spēlējošajai Minesotas “Timberwolves”. Mājinieku sastāvā Stefens Karijs vien 19 nospēlētajās minūtēs pamanījās realizēt piecus tālmetienus un gūt 21 punktu. 17 punktus pievienojas Klejs Tompsons, tikmēr Kevins Durents izcēlās ar 16. “Vilku” uzvaru ar 17 punktiem kaldināja Džefs Tīgs, savukārt Deriks Rouzs guva 16.

Daudz iespaidīgākas uzvaras šonakt guva “Mavericks” un “Jazz” klubi, sagraujot attiecīgi Ķīnas vienību Pekinas “Ducks” (116:63) un Pērtas “Wildcats” (130:72) no Austrālijas. Dalasas komandas panākumā visa uzmanība bija uz slovēņu supertalantu Luku Dončiču, kurš savā debija nelika vilties, 29 minūtēs ar gūtajiem 16 punktiem (metieni no spēles 5/7) dalot vienības rezultatīvākā spēlētāja godu ar Denisu Smitu junioru.

Visbeidzot Jūta jau pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 31(!) punkta pārsvaru (44:13), kas galu galā noveda pie austrāliešu vienības “Wildcats” pilnīgas sagraušanas. Mājiniekiem ar 19 punktiem ražīgākais bija šovasar draftētais Greisons Alens, 18 punktus pievienoja Alekss Burkss, 14 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Rūdijam Gobēram, bet 13 punkti Džeja Kraudera rēķinā.