Lenards ar pēdējo sekunžu metienu ieved Toronto konferences finālā; tālāk tiek arī Portlenda (VIDEO)

13/05/2019 07:18

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences finālā iekļuvusi Toronto “Raptors” komanda, kas savu skatītāju priekšā aizvadītajā naktī ar 92:90 pārspēja Filadelfijas “76ers” vienību, sērijā triumfējot ar 4-3.

Panākumu “Raptors” atnesa uzbrucējs Kavai Lenards, kurš līdz ar pamatlaika beigām realizēja grūtu pustālo metienu pāri “76ers” līdera Žoela Embīda rokām.

Austrumu konferences finālā Toronto basketbolisti tiksies ar Milvolki “Bucks” vienību.

“Tas bija lieliski,” pēc spēles sacīja Lenards. “Tas ir kas tāds ko nekad nebiju pieredzējis: septītā spēle, uzvaru atnesošais metiens. Esmu pateicīgs, ka spēju tikt līdz metienam, to realizēt, izdzīvojot šo pieredzi.”

4,2 sekundes līdz pamatlaika beigām Filadelfijas basketbolists Džimijs Batlers realizēja caurgājienu, panākot neizšķirtu uz tablo: 90:90, bet Toronto komanda izmantoja pēdējo minūtes pātraukumu, lai metiena pozīcijā nostādītu Lenardu.

Cīņa bija saspringta un aizritēja līdzīgā gultnē jau no spēles sākuma. Nelielā vadībā pirmās divas ceturtdaļas atradās mājinieki, tomēr vairāk par astoņu punktu pārsvaru iekrāt neizdevās. Otro puslaiku “Raptors” iesāka izraujoties deviņu punktu atstatumā, tomēr Filadelfija pārsvaru kāpināt neļāva, atspēlējās un pati panāca “+7”. Spēles pēdējas divpadsmit minūtes aizritēja ārkārtīgi sīvā cīņā, vadībai nomainoties sešas reizes.

Lenards spēli noslēdza ar 41 gūtu punktu, bet Seržs Ibaka pievienoja 17 punktus, kamēr “double double” sakrāja Paskāls Siakams: 11 punkti un 11v atlēkušās bumbas.

Zaudētājiem labākais bija Embīds, kurš laukumu pameta asarās: 21 punkts un 11 atlēkušās bumbas, Batlers guva 17 punktus, bet Tobias Heriss atzīmējās ar 15 punktiem un desmit bumbām zem groziem.

Tikmēr Rietumu konferencē finālu sasniegusi “Trail Blazers”, kas pusfināla izšķirošajā mačā viesos ar 100:96 (17:29, 22:19, 32:24, 29:24) pārspēja Denveras “Nuggets”, arī sērijā triumfējot ar 4-3.

Konferences finālu Portlendas klubs sasniedzis pirmo reizi kopš 2000.gada.

Uzvarētāju rindās lielisku maču aizvadīja Kristians Džeimss Makolums, kurš iemeta 37 punktus, turklāt viņa kontā arī deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt Portlendas komandas lielākā zvaigzne Damjans Lilards atzīmējās ar 13 punktiem, desmit atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm, lai gan no spēles viņš realizēja vien trīs no 17 metieniem.

“Nuggets” labā ar 29 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Nikola Jokičs, bet 17 punkti Džamalam Marejam.

Rietumu konferences finālā “Trail Blazers” tiksies ar iepriekšējo divu gadu NBA čempioni Goldensteitas “Warriors”, bet šī sērija sāksies otrdien.

Pērn otro gadu pēc kārtas par NBA čempioniem kļuva Goldensteitas “Warriors”, kas finālsērijā ar 4-0 pieveica Klīvlendas “Cavaliers”.