Lenards zaudē savu statusu? “Clippers” tuvojas katastrofai? Priekšā izšķirošā sezona…

Markuss Moriss, Kavai Lenards, Pols Džordžs un Ivica Zubacs
Markuss Moriss, Kavai Lenards, Pols Džordžs un Ivica Zubacs | Foto: Kevin C. Cox/Pool Photo via AP

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Losandželosas “Clippers” nonākusi vienas sezonas attālumā no potenciālas katastrofas. Šim klubam ir nepieciešama jauna atdzimšana, kas ir iespējama nākamās sezonas laikā. Ja tas nenotiks, “Clippers” kļūs par apsmieklu.

16. septembrī “Clippers” negaidīti noslēdza NBA sezonu jau Rietumu konferences pusfinālā, izlaižot 3-1 pārsvaru sērijā un ar 3-4 piekāpjoties Denveras “Nuggets” – komandai, no kuras neviens negaidīja uzvaru. Ja “Clippers” panākums sērijā bija obligāta prasība, tad “Nuggets” tā bija uzlēkšana virs savas galvas.

“Clippers” pagājušās starpsezonas laikā kļuva par vienu no spēcīgākajām līgas vienībām, pateicoties tam, ka izdevās piesaistīt tādas zvaigznes kā Kavai Lenardu un Polu Džordžu. Lenards, kurš neilgi pirms tam aizveda Toronto “Raptors” līdz čempiontitulam un bija NBA spožākais spēlētājs, klubam pievienojās kā brīvais aģents, taču viņam bija svarīgi, lai “Clippers” piesaista vēl vienu zvaigzni, tādēļ par nesamērīgi augstu cenu tika iegūts Džordžs.

Losandželosas vienība pirms šīs sezonas, lai iegūtu Džordžu no Oklahomasitijas “Thunder”, iespaidīgā darījumā šķīrās no piecām pirmās kārtas drafta izvēlēm (2021., 2022., 2023., 2024., 2026.), kā arī 32 gadus vecā Itālijas uzbrucēja Danilo Galinari un 22 gadus vecā saspēles vadītāja Šeja Džildžesa Aleksandra, kurš šobrīd ir viens no vadošajiem “Thunder” spēlētājiem.

“Jā, domāju, ka esam labākais duets līgā. Mūsu komandā ir divi spēlētāji, kuri var rādīt augstākā līmeņa spēli abos laukuma galos, divi spēlētāji, kuri var gūt punktus un divi spēlētāji, kuri var apturēt pretinieku uzbrukumus,” pirms sezonas sacīja Džordžs. “Es nezinu, kā pretinieku komandas domā mūs apturēt. Jau ilgu laiku gribējām kļūt par komandas biedriem un zinājām, ka kādu dienu tas notiks.”

“Clippers” aizmainīja savu nākotni pret potenciāli diviem gadiem, kuru laikā radās reāla iespēja izcīnīt titulu. Viens gads nu ir vējā, bet pāri, visdrīzāk, palicis vairs tikai vēl viens, un šis fakts lieliski atspoguļo to, cik liela bija šī zaudējuma cena.

Kādēļ tiek uzsvērti tieši divi gadi? Jo Lenards un Džordžs ar Losandželosu parakstīja trīs gadu līgumus, no kuriem pēdējā abiem ir spēlētāju opcija un līdz ar to viņi varēs izvēlēties palikt klubā vēl vienu sezonu, vai doties prom ātrāk. Ja “Clippers” neuzvarēs nākamsezon, abi sāks domāt, vai “Clippers” projektam vēl ir potenciāls un vai ir vērts pagarināt līgumus uz vēl vienu sezonu vai varbūt labāk tomēr mesties brīvo aģentu tirgus trakumā un meklēt jaunus klubus.

Tas nozīmē, ka Džordžs un Lenards par brīvajiem aģentiem var kļūt 2021. vai 2022. gadā, un ne jau par velti viņi nolēma neslēgt 3+1 sezonu kontraktu, bet 2+1, jo neveiksmīgu sēriju gadījumā abiem būtu vienkāršāk pārcelties uz citurieni. Viņiem nav īpaši siltu jūtu pret “Clippers”, jo abiem galvenais ir triumfēt NBA pilnīgi vienalga ar kuru klubu, tādēļ viņi jau nākamgad var brīvi paziņot: “Mēs aizejam!”

 

“Tā būs vēsturiska vilšanās, ja “Clippers” zaudēs pēc 3-1 pārsvara iegūšanas, ņemot vērā, ka kopumā tā ir labāka komanda par Denveru,” pirms izškirošās spēles sacīja medija “The Ringer NBA Show” vadītājs Kriss Vernons, bet viņa kolēģis Kevins O’Konors pēc spēles nāca klajā ar video “uzrunu”, kurā pauda pārliecību, ka Lenardu vairs nevar uzskatīt par Lebrona Džeimsa līmeņa spēlētāju, kā arī iemeta akmeni Doka Riversa “dārziņā”.

“NBA vēsturē ir bijuši 13 gadījumi, kuros komanda ir zaudējusi pēc 3-1 pārsvara, bet uzminiet, kurš treneris piedzīvojis trīs no tiem? Doks Riverss!” sacīja O’Konors. “19 gadu karjerā viņš trīs reizes ir zaudējis pēc 3-1 pārsvara, bet vēl trīs reizes viņa komandas izsējušas 3-2 pārsvaru. Tā viņa vadītajām vienībām jau kļuvusi par tendenci.”

“Lenards un Džordžs šajā spēlē bija briesmīgi,” turpināja O’Konors. “Man tagad ir grūti nosaukt Džordžu par TOP 10 līgas spēlētāju un Lenardu nolikt blakus Lebronam Džeimsam. Es negribu vairs dzirdēt šīs runas. Kavai paveiktais pagājušajā sezonā ar Toronto bija kaut kas ļoti īpašs, bet tagad sērijā pret “Nuggets” viņš nespēja atrast risinājumus. Negribu vairs nekad dzirdēt, ka Lenards ir labāks par Džeimsu un ka Džordžs ir starp 10 labākajiem NBA basketbolistiem, jo viņi nav! Šī var kļūt par lielu problēmu, jo “Clippers” aizmainīja savu nākotni un viņiem nebūs daudz iespēju kļūt labākiem gaidāmajās sezonās.”

Lenards šosezon varēja kļūt par vienīgo spēlētāju NBA vēsturē, kurš triumfējis ar trīs dažādām komandām. Līdz šim viņš to paveica ar Sanantonio “Spurs” un “Raptors”, turklāt abas reizes saņēma finālsērijas vērtīgākā spēlētāja apbalvojumu. Lenards pazīstams kā spēlētājs, kuram neinteresē regulārās sezonas apbalvojumi, bet gan NBA tituls, turklāt viņš iepriekš “play-off” laikā spēja pāriet nākamajā līmenī un vest komandu pretim uzvarām. Viņa izslēgšanas maču sniegums nereti tika pielīdzināts tam, kādu savulaik rādīja Maikls Džordans.

“Clippers” visu sezonu bija nestabila komanda, taču viņi tik un tā tika uzskatīti par titula pretendentiem, jo bija apveltīti ar virkni ļoti talantīgiem spēlētājiem. Bez Lenarda un Džordža komandu pārstāvēja viens no NBA labākajiem “pick and roll” duetiem Montrezls Herels un Lū Viljamss. Herels saņēma arī regulārās sezonas “sestā spēlētāja” balvu, bet “play-off” pazuda un nedeva praktiski nekādu ieguldījumu, lai komanda uzvarētu. Tāpat vienībā bija viens no līgas labākajiem aizsardzības spēlētājiem Patriks Beverlijs un “snaiperis” Lendrijs Šemets. “Tā bija superkomanda!” vēlāk uzrakstīja O’Konors.

Tomēr, atskatoties ar vēsu prātu, “Clippers” izkrišana jau konferences pusfinālā nav ļoti pārsteidzoša, jo sniegums visu sezonu bija nestabils un nevienā brīdī nebija pārliecības, ka “Clippers” spēlētājiem ir noticis “klikšķis”. Losandželosas klubs “neieslēdzās” arī “play-off”, kamēr “Nuggets” līderi spēja spert nākamo soli, izcilu sniegumu rādot Nikolam Jokičam un Džamalam Marejam.

Kā zināms, Losandželosā pārliecinoši vairāk cilvēki fano par “Lakers”, nevis “Clippers”, turklāt arī biļetes uz “Lakers” spēlēm ir dārgākas. Par to, ka “Lakers” ir galvenā Losandželosas basketbola komanda, atgādināja arī leģendārais “Maģiskais” Džonsons.

Ja “Clippers” nākamsezon triumfēs NBA, tad mēs varēsim teikt, ka uzdevums ir izpildīts un nākotnes aizmainīšana pret divām zvaigznēm būs atmaksājusies. Taču, ja tas nenotiks, “Clippers” saņems visu laiku sliktākās maiņas “apbalvojumu” un varēs sākt visu no jauna ar divtik lielu sarežģītību, jo vairāku gadu garumā tai nebūs pirmās kārtas drafta izvēļu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par