Leonīds Tambijevs vairs nevadīs Sanktpēterburgas “Dynamo” klubu

Leonīds Tambijevs, sportazinas.com
Leonīds Tambijevs | Foto: Sanktpēterburgas Dynamo

Latvijas hokeja treneris vairs nebūs Krievijas Augstākās hokeja līgas () čempionvienības Sanktpēterburgas “Dynamo” galvenais treneris, šodien pavēstīja klubs.

Līgums starp treneri un klubu tika izbeigts pēc abu pušu vienošanās. Komandas vadība pateicas Tambijevam par ieguldīto darbu un izcīnītajiem čempionu tituliem. Tāpat vienība vēl trenerim panākumus turpmākajā karjerā.

Šajā VHL sezonā “Dynamo” vienība 13 spēlēs piedzīvojis piecus zaudējumus un turnīra tabulā patlaban ieņem piekto vietu, kas čempionvienībai nav tā labākā pozīcija.

Tambijeva vietā galvenā trenera postenī pieņemts Sergejs Oreškins, kurš divas sezonas strādājis par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Maskavas “Dynamo” galveno treneri. Sanktpēterburgas komandas jaunā stūrmaņa asistenta postenī apstiprināts kanādietis Aivans Zanata.

Tambijevs “Dynamo” sistēmā strādājis kopš 2015. gada, pirmajā darba gadā palīdzot Krievijas Jaunatnes līgas (MHL) komandai izcīnīt bronzas godalgas. Nākamajā sezonā Sanktpēterburgā tika izveidota arī pieaugušo komandu, kas startēja VHL. Arī šī kluba stūrmaņa pozīcija tika uzticēta Tambijevam, kas vainagojās ar lieliskiem panākumiem, jo tikai otrajā kluba pastāvēšanas sezonā “Dynamo” izdevās izcīnīt VHL čempiontitulu. Sanktpēterburgas vienības latviešu speciālista vadībā finālsērijā ar 4-2 pārspēja citu lielpilsētas klubu “SKA-Neva”.

Tambijevs trenera karjeru uzsāka Rīgā, vadot jauniešu komandu HK “Rīga”. 48 gadus vecais Leonīds savulaik vienu sezonu bija Karagandas “Saryarka” galvenais treneris. Tambijevs iepriekš intervijā bija izteicies, ka savu nākotni saista tieši ar Sanktpēterburgas “Dynamo” un, ka piedāvājumu no dzimtās Latvijas lielkluba neesot saņēmis.

Tambijevs ar 208 mačos sakrātiem 150 (66+84) rezultativitātes punktiem šajā rādītājā joprojām ir visu laiku labākais Latvijas izlases spēlētājs.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par