L’Equipe: Eiropas čempionāts futbolā šogad nenotiks, ČL norise tiks apturēta

UEFA, sportazinas.com
UEFA | Foto: UEFA

Nākamajā nedēļā Eiropas futbola federāciju asociācija (UEFA) paziņos par Eiropas čempionāta pārcelšanu uz 2021. gada vasaru, ka arī Čempionu līgas un Eiropas līgas turnīru pārtraukšanu, vēsta Francijas medijs “L’Equipe”.

Šodien UEFA uzaicinājusi 55 dalībvalstu pārstāvjus piedalīties videokonferencē, kurā tiks apspriests gaidāmo futbola notikumu liktenis. Pasākums notiks otrdien, 17. martā. Plānots, ka UEFA pārcels un atcelts ČL un EL sacensības.

Tikmēr Latvijā visos futbola pieaugušo sacensībās ieviests aizliegums skatītājiem atrasties tribīnēs. Visas pieaugušo sacensības gan vīriešiem, gan sievietēm līdz turpmākam attiecīgam paziņojumam tādējādi notiks aiz skatītājiem slēgtām durvīm.

Minētais liegums no 13.marta attiecas arī uz “Optibet” virslīgas čempionāta mačiem. Šī turnīra spēļu norisi pie tukšām tribīnēm LFF saskaņojusi ar biedrību “Latvijas Futbola Virslīga”, līdz ar ko arī rītdienas mačs starp “Valmieru” un “Riga FC” notiks bez skatītājiem.

Attiecībā uz tuvākajā laikā plānotajiem Latvijas futbola izlašu pasākumiem, LFF atrodas ikdienas dialogā ar Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA), no kuras kā par spēļu norisi atbildīgās organizācijas tiek gaidīti attiecīgi lēmumi. Tas iekļauj Latvijas nacionālās izlases pārbaudes spēles izbraukumā pret Melnkalni (26.martā) un Sanmarīno (31.martā), Latvijas U21 izlases Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra maču izbraukumā pret Poliju (27.martā) un Latvijas nacionālās sieviešu izlases Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra maču izbraukumā pret Slovākiju (10.aprīlī). Šo spēļu kontekstā LFF sniegs attiecīgu informāciju, tiklīdz tas būs iespējams.

Ceturtdien, 12.martā, UEFA informēja LFF, ka uz pašlaik nezināmu laiku tiek pārceltas Latvijas U19 izlases spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Elites kārtā Dānijā, kas bija plānotas attiecīgi 25.martā pret Angliju, 28.martā pret Ukrainu un 31.martā pret Dāniju. Papildus informāciju par šī turnīra iespējamo aizvadīšanu citā laikā un/vai vietā UEFA sola pēc rūpīgas iespēju apzināšanas.

LFF ir informēta, ka 17.martā UEFA videokonferences veidā plāno organizēt sanāksmi ar visu 55 tās dalībvalstu pārstāvjiem un citām iesaistītajām pusēm, lai diskutētu par iespējamo rīcību nacionālo un starptautisko sacensību organizēšanas kontekstā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par