Levandovskim “hat-trick”; “Bayern” UEFA ČL astotdaļfinālā saplosa “Salzburg”

09/03/2022 07:36
Roberts Levandovskis

Poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis otrdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla atbildes mačā guva “hat trick”, palīdzot vācu grandam Minhenes “Bayern” ar 7:1 (4:0) sagraut Austrijas komandu “Salzburg”. Levandovskis bija precīzs mača 12., 21.un 23.minūtē panākot 3:0, bet vēl līdz pārtraukumam 4:0 mājinieku labā panāca Seržs Gnabrī.

Otrā puslaika devītajā minūtē pēc Tomasa Millera precīzā sitiena rezultāts kļuva 5:0, bet viesiem vienīgos vārtus spēles 70.minūtē guva Maurits Šergards. Spēles turpinājumā viesu vārtos vēlreiz bumbu spēja nogādāt Millers, kā arī Lerojs Sanē, nodrošinot graujošo 7:1. Divu spēļu summā “Bayern” triumfēja ar 8:2, jo komandu pirmajā mačā Zalcburgā tika fiksēts pārsteidzošs neizšķirts 1:1.

Citā otrdienas cīņā Milānas “Inter” no Itālijas viesos spēja ar 1:0 (0:0) pieveikt angļu “Liverpool”, taču ar to bija par maz, lai iekļūtu sacensību nākamajā kārtā. Pirmajā mačā liverpūlieši bija pārāki ar 2:0, uzvarot divu spēļu summā ar 2:1. Otrdienas spēlē pirmajā puslaikā vārti gūti netika, tomēr mača 62.minūtē Lautaro Martiness izvirzīja vadībā “Inter”. Jau nākamajā minūtē otro dzelteno kartīti mačā nopelnīja “Inter” uzbrucējs Aleksis Sančess, atstājot savu komandu mazākumā un krietni samazinot izredzes uz atspēlēšanos.

Lai kā arī “Inter” centās, otros vārtus gūt tā arī neizdevās un nācās piedzīvot zaudējumu divu spēļu summā. Savus pretiniekus ceturtdaļfinālā “Bayern” un “Liverpool” uzzinās 18.martā, kad notiks pāru izloze. Trešdien atbildes mačos angļu Mančestras “City” savā laukumā uzņems portugāļu “Porto” (pēc pirmā mača ar 5:0 vadībā ir “City”), bet Madrides “Real” no Spānijas mājās spēlēs ar franču Parīzes “Saint Germain” (parīzieši pirmajā spēlē uzvarēja ar 1:0).

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas bija sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļuva nākamajā kārtā, trešā pārcēlās uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona bija beigusies. Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā Parīzē, Francijā, lai gan sākotnēji tas bija ieplānots Sanktpēterburgā, Krievijā. Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā UEFA atņēma Sanktpēterburgai tiesības uzņemt finālu. 2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas “Chelsea” ar 1:0 pārspēja Mančestras “City”.