Levandovsksis uzstāda bundeslīgas rekordu, “Juventus” bez Ronaldu zaudē punktus

26/10/2019 21:21

Šovakar vairākās Eiropas vadošajās futbola līgās norisinājās spēles ar grandu dalību. Minhenes “Bayern” un Mančestras “City” tika pie panākumiem, kamēr Turīnas “Juventus” zaudēja svarīgus punktus.

Anglija

Čempionvienība Mančestras “City” guva pārliecinošu uzvaru, paceļoties uz otro pozīciju. Komanda savā laukumā ar rezultātu 3:0 (0:0) pārspēja Birmingemas “Aston Villa”.

Uzvarētāju rindās vārtus guva Davids Silva, Rahīms Stērlings un Ilkajs Gindoana.

Pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet otrā puslaika pašā sākumā Gabriels Hesus pasita bumbu viesu komandas vārtu virzienā, un pirmais līdz tai aizskrēja Stērlings, kurš īsi pēc ieraidīja to starp Toma Hītona kājām, panākot 1:0.

55.minūtē no pašas vārtu līnijas bumbu izsita Tairons Mings, tādējādi neļaujot Hesusam gūt “City” otros vārtus. Desmit minūtes vēlāk strīdīgus vārtus guva Silva, bet tiesnesis, izmantojot VAR tehnoloģiju, brīdi vēlāk paziņoja, ka vārti tiek ieskaitīti.

Savukārt piecas minūtes vēlāk Gindoana pielika punktu haosam pie “Aston Villa” vārtiem, no aptuveni 11 metriem raidot bumbu vārtos.

Vēlāk pēcspēles intervijā Kevins de Brujne norādīja, ka gūtie vārti, visticamāk, būtu jāieskaita kādam no komandas biedriem, kuri pēdējā brīdī pamuka nomaļus no bumbas lidojuma trajektorijas.

“Nedomāju, ka tie bija mani vārti. Deivids teica, ka pieskāries bumbai, tāpēc man nav ne jausmas,” teica de Brujne.

Citviet Londonas “Chelsea” viesos ar rezultātu 4:2 (2:0) droši uzvarēja “Burnley”. Londonas vienībā ar “hat-trick” izcēlās Kristians Pulišičs, bet Viljana rēķinā ceturtie “Chelsea” vārti.

Pirmos vārtus spēlē Pulišičs guva 21.minūtē, kad soda laukumā zaudējot līdzsvaru, viņš pamanījās izdarīt precīzu sitienu labajā apakšējā vārtu stūrī. Pirmā puslaika pēdējā minūtē viņš no aptuveni 15 metriem rezultātu dubultoja, bet jau 56.minūtē precīzais sitiens ar galvu ļāva viņam iekrāt “hat-trick”.

Divas minūtes vēlāk Viljans iesita Londonas kluba ceturtos vārtus, bet mājinieku rindās 84.minūtē izcēlās Džejs Rodrigess. Minūti līdz pamatlaika beigām vēl vienus vārtus atguva Dvaits Maknīls, bet ar to atspēlēšanās arī beidzās.

Jau ziņots, ka Lesteras “City” komanda piektdien guva deviņus vārtus un laboja Anglijas futbola premjerlīgas lielākās izbraukuma spēļu uzvaras rekordu.

Lesteras komanda desmitās kārtas spēlē viesos ar 9:0 sagrāva “Southampton” komandu.

Līdz šim vislielākā izbraukuma uzvara piederēja Mančestras “United” komandai, kas 1999.gada 6.februārī viesos ar 8:1 sagrāva Notingemas “Forest”.

Ar 25 punktiem deviņās spēlēs pirmo vietu Anglijas premjerlīgas čempionātā ieņem “Liverpool”, par trim punktiem mazāk ir desmit mačus aizvadījušai “City”, tālāk ar 20 punktiem seko Lesteras “City” un “Chelsea”, kas ierindojusies ceturtajā pozīcijā, bet otrs Londonas klubs “Arsenal” noslēdz labāko piecinieku, izcīnot 15 punktus.

Vācija

Polijas izlases futbolists Roberts Levandovskis kļuva par pirmo Vācijas bundeslīgas spēlētāju, kurš pirmajās deviņās sezonas spēlēs izcēlies ar vismaz vieniem vārtiem, kā rezultātā pie uzvaras tika viņa pārstāvētā vienība Minhenes “Bayern”.

“Bayern” savā laukumā ar rezultātu 2:1 (1:0) pārspēja Berlīnes “Union”.

Uzvarētāju rindās pa vārtiem guva Levandovskis un Benžamēns Pavārs.

Rezultāts tika atklāts jau 13.minūtē, kad pēc izpildīta brīvsitiena viesu vārtsarga atsistā bumba nonāca pie Pavāra, kurš no aptuveni 17 metriem, neapturējis bumbu, raidīja to vārtos. 43.minūtē pretinieku vārtus ar bīstamu sitienu apdraudēja Filipe Koutinju, tomēr puslaika noslēdzās ar minimālu pārsvaru.

53.minūtē 2:0 ar sitienu vārtu apakšējā labajā stūrī panāca Levandovskis, uzstādot jaunu bundeslīgas rekordu. Piecas minūtes vēlāk par spēli ar roku soda laukumā “pendeli” uz mājinieku vārtiem nozīmēja tiesnesis, tomēr Sebastjans Andešsons nespēja pārspēt vārtsargu.

To gan izdevās labot Sebastjanam Polteram, kurš 86.minūtē no 11 metru atzīmes guva viesu goda vārtus, spēlei noslēdzoties ar Minhenes komandas uzvaru.

Zīmīgi, ka Levandovskis pēdējās 13 Minhenes komandas spēlēs izcēlies ar 19 gūtiem vārtiem.

Tikmēr bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) Gelzenkirhenē spēlēja vietējā “Schalke 04” un Dortmundes “Borussia”.

Mājinieki spēles laikā reizi trāpīja pa vārtu stabu, bet vēl vienā epizodē bumba atdūrās pret pārliktni, ar ko nebija gana, lai gūtu panākumu pār pērnā gada vicečempioniem.

Pēc deviņām spēlēm pirmo vietu ar 18 punktiem ieņem “Bayern”, tālāk ar 17 seko “Freiburg”, bet Dortmundes “Borussia” ir par vienu punktu mazāk. Menhengladbahas “Borussia” un “VfL Wolfsburg” ar 16 punktiem ieņem attiecīgi ceturto un piekto pozīciju.

Itālija

Čempionvienība Turīnas “Juventus” bez sava līdera Krištianu Ronaldu zaudēja svarīgus punktus pret pagājušajā gadā B sērijā spēlējušo “Lecce”.

“Juventus” viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar pērnās sezonas B sērijas komandu “Lecce”, kas šogad pēc septiņu gadu pārtraukuma atgriezusies valsts spēcīgākajā līgā.

Pirmajā puslaikā “Juventus” 67% no spēles laika kontrolēja bumbu, izdarot astoņus sitienus, bet vārtu rāmī lidoja vien divi. Tikpat sitienus vārtu konstrukcijā raidīja arī mājinieki, bet 45.minūtes noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Mača 50.minūtē pārkāpumu soda laukumā izdarīja mājinieki, kas ļāva Paulo Dibalam gūt vārtus no 11 metru atzīmes. Sešas minūtes vēlāk savā soda laukumā ar roku nospēlēja “Juventus” aizsargs, tādējādi mazāk nekā desmit minūšu laikā abām vienībām bija iespēja izpildīt “pendeli”.

Arī mājinieki izmantoja savu iespēju, vārtus gūstot Marko Mankosu, kas vēlāk izrādījās pietiekami, lai atņemtu svarīgus punktus čempionvienībai, kuras sastāvā nebija Ronaldu. Slavenais portugālis šo spēli izlaida, lai pilnvērtīgāk atpūstos.

Pērn, kad “Lecce” komanda vēl spēlēja B sērijā vienā no spēlēm pieteikumā tika iekļauts arī Latvijas U-21 izlases spēlētājs Aleksejs Saveļjevs. Futbolists uz rezervistu soliņa pabijis arī pieaugušo izlasē, kad tā piedalījās UEFA Nāciju kausā.

Tikmēr Milānas “Inter” savā laukumā spēlē neizšķirti 2:2 (1:2) ar “Parma” komandu.

Spēles rezultātu 23.minūtē atklāja Antonio Kandreva, kura raidītā bumba pirms nokļūšanas vārtu tīklā mainīja lidojuma trajektoriju, spēlētājam panākot 1:0. Trīs minūtes vēlāk labu sitiena pozīciju sev izkārtoja Jans Karamo, no aptuveni 16 metriem raidot netveramu sitienu garām vārtsargam. 30.minūtē Karamo soda laukumā piespēlēja slīpi gar vārtiem, tādējādi mājinieku vārtsargs nespēja atsargāt Žerviņju sitienu.

Mājiniekus 51.minūtē glāba Romelu Lukaku, kurš ar pirmo pieskārienu nespēja savaldīt bumbu, bet apgriezies ap savu asi, viņš ieraidīja to vārtos, izlīdzinot rezultātu. 89.minūtē Stefans de Vrijs soda laukumā iecentrēto bumbu ar galvu novirzīja uz vārtiem, tomēr sitiens lidoja nedaudz garām kreisajam vārtu stabam, spēlei noslēdzoties neizšķirti.

Itālijas A sērijas čempionātā “Juventus” deviņās spēlēs iekrājusi 23 punktus, bet Milānas “Inter” ir par punktu mazāk. Trešā ar 17 punktiem ir Bergāmo “Atalanta”, tālāk ar 16 seko “Napoli”, bet “Cagliari” rēķinā ir 14 punkti.