Levertam atklāts veidojums nierēs, ārsts neizslēdz audzēja iespējamību

17/01/2021 10:06

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Indiānas “Pacers” jaunpienācējam Karisam Levertam, veicot medicīniskās pārbaudes pirms pievienošanās jaunajam klubam, atklāts neliels veidojums nierēs. Leverts bija iespaidīgās Džeimsa Hārdena maiņas sastāvdaļa, kā rezultātā basketbolists tagad pievienojies “Pacers”, bet pretējā virzienā uz Hjūstonas “Rockets” devies Viktors Oladipo. Pirms pievienošanās Indiānas komandai Levertam magnētiskā rezonanse uzrādījusi neplānotas veselības likstas.

“Pacers” basketbola operāciju prezidents Kevins Pričards nav sniedzis plašāku informāciju par Leverta statusu, taču ir zināms, ka pagaidām basketbola aktivitātēs viņš nepiedalīsies un 26 gadus vecā basketbolista atgriešanās laukumā būs atkarīga no izmeklējumu rezultātiem.

Sporta ārsts Džese Morss vēlāk publicēja video, kurā stāstīja, ko var nozīmēt šādi veidojumi nierēs. “Parasti pirms pievienošanās jaunam NBA klubam, spēlētājam netiek veikti obligāti vēdera rentgena vai magnētiskās rezonanses izmeklējumi, jo tas nav standarta protokols.” izteicās Morss. “Pastāv iespējamība, ka tā ir, kā mēs ārsti to saucam, “incidentaloma” [nejauši atklāts audzējs nierēs]. Ja apzināti neveic izmeklējumus, ir grūti to atklāt.”

Morss atklāja, ka nesenākie nejaušie atklājumi nierēs bijuši galvenokārt onkocitomas, kas pārsvarā ir labdabīgi audzēji, taču viņš piebilda, ka šādi veidojumi var liecināt arī par ļaundabīgiem audzējiem. “Tie ir ārstējami un nav ļoti satraucoši, ja ir labdabīgi. Svarīgākais ir tas, cik liels ir šis veidojums – jo lielāks, jo nopietnākas var būt sekas. Parasti šie veidojumi ir divu veidu – viens, kas izskatās pēc bumbas un mazāka izmēra, kas izskatās pēc pupas.”

Ārsts izteica minējumu, ka ņemot vērā neseno Leverta sniegumu, viņš, visticamāk nav saskāries ar sāpēm vai simptomiem. Basketbolists vēl 12. janvāra mačā kā “Nets” spēlētājs guva 20 punktus pret Denveras “Nuggets” komandu. “Visticamāk, tā nav infekcija, jo tad tā izraisītu sāpes. Tā ir problēma, kas līdz šim nav radījusi simptomus, jo Leverts vēl nesen spēlēja ļoti augstā līmenī. “Pacers” vēl jāveic vairāki izmeklējumi, lai saprastu, kas tas ir un vai šis veidojums ir labdabīgs. Šī ir neliela aisberga daļa, un diemžēl Leverts kādu laiku nespēlēs, taču tas ir ļoti svarīgi viņa veselībai un basketbols uz kādu laiku ir jānoliek malā. Cerēsim, ka tuvākajā laikā “Pacers” paziņos par viņa diagnozi un Levertam viss būs kārtībā.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…