LFF ģenerālsekretārs: Sports nav tēriņi, bet gudras investīcijas

11/09/2018 10:27
Nokopēts
Edgars Pukinsks, Sportazinas.com

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks sarunā ar Latvijas Radio žurnālistu Māri Bergu, uzsvēris, ka gudras investīcijas sporta nozarē var palīdzēt valstiskā līmenī.

Šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā LFF un Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) prezentēs pētījumu par futbolā veikto investīciju pozitīvo ietekmi uz visas Latvijas tautsaimniecību.

UEFA “Grow” attīstības programmas investīciju sociālās atdeves (“Social Return on Investment” jeb SROI) pētnieciskais modelis ir ekonometrisks rīks, kas mēra futbola vērtību un pienesumu sabiedrībai. Šo pētniecisko modeli izveidojuši sporta, sociālo zinātņu un ekonomikas eksperti no 13 Eiropas universitātēm, un tas guvis gan Eiropas Padomes, gan Pasaules Veselības organizācijas oficiālu atzinumu. Līdz šim pētījums izvērsts Zviedrijā un Rumānijā, kā arī visnesenāk – Latvijā. Tā ieviešana turpinās arī Baltkrievijā, Krievijā, Maltā, Skotijā, Nīderlandē, Polijā un Itālijā.

“Sports principā nav tēriņi valstī, bet tās ir gudras investīcijas, kas dod atpakaļ valstij tādos rādītājos kā ekonomija, kā uzlabojumi veselības rādītājos, noziedzības samazināšanās un daudzi citi faktori. Principā viņi mēģina pamatot, ka fokusam nav jābūt uz elites sportu, bet uz jauniešu un tautas sportu – attīstot šos segmentus, ilgtermiņā tas dod pievienoto vērtību elites sportrādītājos,” sacīja LFF ģenerālsekretārs.

Latvija ir trešā valsts pēc Rumānijas un Zviedrijas, kur ir veikts tik visaptverošs un dziļš pētījums. Šajās valstīs iegūtie dati apliecina, ka investīcija futbolā ienes milzīgus līdzekļus valsts ekonomikā – piemēram, rada jaunas darba vietas, un reizē ļauj valstij ietaupīt miljonus veselības aprūpē, noziedzības apkarošanā un citos būtiskos segmentos. Piemēram, pētījums apliecinājis, ka 700 000 cilvēku, kas ar futbolu nodarbojas Rumānijā, valsts ekonomiku ietekmē 740 miljonu eiro apmērā, pateicoties tiešiem vietējiem ieguldījumiem, kā arī ietaupījumiem veselības sistēmā un sociālajās garantijās.

“Mēs esam veikuši analīzi par to, kāda futbola infrastruktūra būtu nepieciešama, lai mēs varētu optimālā līmenī strādāt. Optimālais līmenis nozīmē gan no bērnu piesaistes viedokļa, gan no elites sporta viedokļa, lai nodrošinātu laba līmeņa kvalitāti,” noslēdza Pukinsks.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām