LFF ģenerālsekretāts par kompensācijām treneriem: Tās nav kosmiski lielas pret federācijas budžetu

Edgars Pukinsks, sportazinas.com
LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks | Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas futbola federācijas () ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks uzskata, ka organizācijas izmaksātas kompensācijas izlases treneriem par priekšlaicīgo atlaišanu nemaz nav tik lielas, ņemot vērā budžetu, teica funkcionārs sarunā ar Latvijas televīziju.

Kopš 2017. gada valstsvienību vadījuši četri speciālisti – , Miksu Pātelainens, Slaviša Stojanovičs un Dainis Kazakevičs, kurš pašlaik ir izlases galvenais treneris. Divi speciālisti nav nostrādājuši līdz līguma beigām – gan Starkovs, gan Stojanovičs tika atlaisti, par ko abiem izmaksāja iespaidīgas kompensācijas. “Starkovs kopā divu gadu laikā saņēmis ap 132 tūkstošiem eiro, Stojanovičs – ap 170 tūkstošiem. Latvijas gadījumā šīs kompensācijas ir stipri par lielu,” uzskata “Delfi” žurnālists Uldis Strautmanis.

Tikmēr Pukinsks pauda viedokli, ka šīs kompensācijas nemaz nav tik lielas. “Ja mēs to uztveram kā summu, kura aizgājusi vienam cilvēkam, tad jā, tas ir kosmoss. Jo šo naudu varētu ieguldīt futbola attīstībā un tā dotu lielāku pievienoto vērtību. Taču, ja mēs paskatāmies šo summu pret federācijas kopējo budžetu, tas vairs nav kosmoss.”

“Jebkura līgumā jābūt iespējai to pārtraukt bez sankcijām,” saka Strautmanis, savukārt Pukinsks atbild, ka visos gadījumos punkts par kompensāciju esot bijusi pašu treneru iniciatīva. Līgumu izstrādā divas puses – viena ir LFF tās prezidenta, ģenerālsekretāra vai valdes vārdā, otrā puse ir treneris.

Divu gadu laikā izlase 15 mačos piedzīvojusi desmit zaudējumus, četri mači noslēgušies neizšķirti, un tikai pārbaudes spēlē pret Austriju tika gūta uzvara ar 1:0. Uzreiz pēc tās no amata tika atlaists Stojanovičs, kurš nenostrādāja pat vienu gadu. Viņa vietā nozīmēja Kazakeviču. “Mēs gribējām vietējo treneru komandu, kas tuvākos trīs gados veidos nākotnes izlasi,” to komentē Pukinsks.

Kā vienmēr skarbs ir futbola skolas “Metta” līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons. ‘Trenera izvēle bijusi katastrofālā līmenī. Tie, kas izvēlas, nespēj saprast mūsu vajadzības.”

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien UEFA Nāciju līgas D pirmās grupas spēlē ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Maltas valstsvienībai. Spēles kompensācijas laika pēdējās sekundēs divcīņā noteikumus nevajadzīgi pārkāpa Mārcis Ošs, kā rezultātā pretinieki ieguva iespēju izpildīt standartsituāciju. Stefens Pisani soda laukumā nogādāja bumbu, bet pirmais pie tās “otrajā stāvā” bija Stīvs Borgs, kurš iesita elegantus uzvaras vārtus.

“Vienīgie, ko vakardienas mačā varēja uzslavēt, ir mūsu līdzjutēji, kuri atbalstīja komandu līdz pēdējām sekundēm. Viņu ticība un aizrautība ir paraugs mums visiem,” sociālajos tīklos uzrakstīja LFF prezidents Vadims Ļašenko.

“Attiecībā uz spēles rezultātu – protams, tas ir nepatīkams. Iespējami ātri tikšos ar izlases treneri Daini Kazakeviču, lai uzklausītu viņa viedokli par situāciju un saprastu, kāds ir turpmākais rīcības plāns snieguma un rezultātu uzlabošanā,” noslēdza LFF prezidents.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par