LFF noslēdz līgumu par “Daugavas” stadiona jumta būvniecību

14/09/2021 11:57

Pēc konkursa kārtībā saņemto tehnisko un finanšu piedāvājumu izvērtēšanas augusta beigās Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde apstiprināja SIA “Juminiks Ltd” kā partneri “Daugavas” stadionā Rīgā jumta būvniecībai. Piektdien, 10. septembrī, starp abām pusēm noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu. Izbīdāmā jumta izbūve virs “Daugavas” stadiona pirmā līmeņa rietumu tribīnēm ļaus izpildīt Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) stadionu klasifikācijas prasības, tai skaitā attiecībā uz apjumtām mediju sēdvietām.

Jumta izbūve tiks veikta atbilstoši jau izstrādātajam būvprojektam un Rīgas pilsētas būvvaldes piešķirtajai būvatļaujai. Projekta realizēšanu pārrauga LFF, piesaistot tam atsevišķu UEFA finansējumu. Saskaņā ar noslēgto līgumu būvdarbu izpildes termiņš ir deviņi mēneši. Ņemot vērā stadionā paredzētos pasākumus un to kalendāru, būvdarbu sākšana tiek plānota ne ātrāk par šīgada novembri.

“Esam gandarīti par nākamā soļa speršanu šī projekta realizēšanā. Iegūts sevi pierādījis un uzticams partneris – uz klientu orientēta kompānija, kuras piedāvājums atzīts par ekonomiski un tehniski labāko. Šis ir ieguldījums ne tikai stadionā, kas pašlaik ir Latvijas nacionālās izlases mājvieta, bet arī mūsu klubos, kuru ambīcijām spēlēt Eiropas turnīru tālākajās kārtās ir būtiska arī infrastruktūra ar nepieciešamo kategoriju. Projekta realizēšanai tiks novirzīts ekskluzīvi šim mērķim piesaistīts finansējums, kas neietekmē citus īsāka un garāka termiņa darbus Latvijas futbola infrastruktūras uzlabošanā,” atzīst LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Iepriekš šogad starp LFF un VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” tika noslēgts līgums par abu pušu sadarbošanos jumta izbūvē. Federācijai saskaņā ar būvniecību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem nodotas apbūves tiesības uz objekta būvniecību, bet LFF apņemas veikt attiecīgos būvdarbus un tos pilnībā finansēt no šim mērķim piesaistītajiem līdzekļiem. Objekts pēc tā nodošanas ekspluatācijā tiks nodots VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions””” īpašumā.

“Esam gandarīti būt izvēlētiem par partneriem šim nozīmīgajam projektam Latvijas futbolam. Esam pārliecināti, ka šī sadarbība būs veiksmīga, jo mūsu komanda ir nopietni gatavojusies šim projektam un darīs visu, lai realizētu projektu plānotajā laikā un pēc visaugstākās kvalitātes standartiem. Izsakām lielu pateicību LFF par uzticēšanos un LFF prezidentam Vadimam Ļašenko personīgi par draudzīgo un profesionālo uzņemšanu,” pauž SIA “Juminiks Ltd” valdes loceklis Juris Rasnačs.

Šie ieguldījumi “Daugavas” stadiona pilnveidošanā pietuvinās to ceturtās jeb augstākās UEFA kategorijas iegūšanai.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Andrejs Makarovs
18/09/2021 17:15

Kādreizējais “Dinamo” vārtsargs Makarovs joprojām skatās komandas spēlēs un sarakstās ar Meiju 

28 gadus vecais Andrejs Makarovs savulaik tika uzskatīts par vienu no Krievijas talantīgākajiem vārtsargiem. Tomēr viņa karjera Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sanāca visai īsa, arī posms Kontinentālajā hokeja līgā (KHL)…