LFF uz mēnesi no amata atstādina Latvijas vadošo tiesnesi Treimani

03/11/2021 18:52
Nokopēts
Andris Treimanis

Latvijas Futbola federācija (LFF) uz mēnesi no amata atstādinājusi Latvijas vadošo futbola tiesnesi Andri Treimani, informē portāla “Delfi” žurnālists Uldis Strautmanis.

Treimanis vērsies LFF  Tiesnešu komitejā un norādījis uz inspektora Igora Tagijeva neprofesionālo darbību, taču komiteja pat neesot izvērtējusi tiesneša sniegto informāciju un tā vietā Treimani atstādinājusi uz vienu mēnesi. Kā zināms, Treimanis LFF struktūrā ir ne tikai tiesnesis, bet arī VAR sistēmas ieviešanas projekta vadītājs.

Stāsts ir par 17. oktobra “Optibet” Virslīgas spēli starp “Riga” un “Metta” (1:1), kurā galvenais tiesnesis bija Treimanis. “Delfi” noskaidrojis, ka Treimanim bijušas pretenzijas pret inspektoru Igoru Tagijevu. “Pēc spēles inspektors kopumā bijis apmierināts ar tiesnešu darbu, diskusija bijusi par epizodi 85. minūtē, kad “Riga” kapteinis Antonijs Černomordijs pārkāpa noteikumus pret Gabrielu Kirkilu. Černomordijam šajā brīdī jau bija viens brīdinājums, bet vēl viena dzeltenā kartīte pārvērstos par sarkano, un tādējādi jau mazākumā spēlējošā “Riga” būtu palikusi deviņu vīru sastāvā. Uz Treimaņa argumentiem par epizodi Tagijevs gan nav spējis pamatot savu viedokli,” raksta Strautmanis

Inspektors Treimaņa darbu novērtēja ar 7,9 ballēm, kas ir salīdzinoši zems vērtējums. Tagijevs norādījis arī uz notikumiem mača beigās, kad, pēc inspektora domām, nepelnīti brīdinājumu saņēmis “Metta” aizsargs Normunds Uldriķis, taču citus pārmetumus Treimanis nesaņēma. Pēc tam iesniegumā Treimanis argumentēja savus lēmumus, bet papildus tam norādīja uz Tagijeva ne visai pieklājīgo ģērbšanos un uzvedību, ignorējot arī Latvijā noteiktos Covid-19 izplatības ierobežojošos pasākumus un nelietojot sejas aizsargmasku slēgtās telpās.

Tiesnešu komiteja, pieaicinot tiesnešu ekspertu komisiju, izvērtēja abas epizodes un atstāja spēkā Tagijeva lēmumu, neminot argumentus konkrētā lēmuma pieņemšanai. Kā ziņo “Delfi”, komiteja nemaz nevērtēja Treimaņa norādītos pārkāpumus no Tagijeva puses, bet gan paša Treimaņa apelācijas iesniegumu un tajā minēto viedokli par Tagijevu. Treimaņa viedoklis traktēts kā neētiska attieksme, par ko viņš nedrīkstēs apkalpot LFF sacensības no 25. oktobra līdz 25. novembrim. Komiteja arī brīdināja Treimani, ka līdzīgu pārkāpumu gadījumā informācija tiks sniegta UEFA un FIFA.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām