LFF vadība vienojusies par apjomīgu UEFA speciālistu atbalstu Latvijas futbola saimniecības sakārtošanai

Kaspars Gorkšs, sportazinas.com
Kaspars Gorkšs | Foto: LFF

Latvijas Futbola federācijas (LFF) 11. februāra valdes sēdē piedalīsies Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) pārstāvis, kurš prezentēs UEFA redzējumu un prasības LFF Virslīgas čempionāta pilnveidošanā, informē LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Šī vizīte ir daļa no UEFA praktiskā atbalsta, par kuru Gorkšs un LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks vienojās Romā notikušā UEFA 43. kongresa laikā.

“Esam guvuši UEFA atbalstu uzsāktajam kursam uz LFF ilgtspējīgas darbības attīstību. Vienāda prioritāte caurspīdīgam pārvaldības modelim un papildu līdzekļu piesaistei futbolam. UEFA ir gatavi iesaistīties, atbalstot ar speciālistiem un starptautisku pieredzi, kā arī sniedzot finansiālu atbalstu uzsāktajām pārmaiņām,” ar kongresa rezultātiem ir apmierināts Gorkšs.

Latvijas futbola saimes vadītāji arī saņēma gan UEFA, gan Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pārstāvju apliecinājumu, ka iecerētie LFF statūtu uzlabojumi atbilst starptautiskajām prasībām un labākajai praksei. Februārī gaidāma abu organizāciju pārstāvju ierašanās Latvijā, kad arī tiks saskaņota statūtu galīgā versija un būs tikšanās ar LFF valdes locekļiem. Pēc starptautisko organizāciju saskaņojuma statūti tiks virzīti apstiprināšanai federācijas valdē un nodoti biedriem publiskai apspriešanai pirms aprīlī paredzētā LFF kongresa.

LFF valdei būs iespēja uzklausīt arī UEFA pārstāvju viedokli par federācijas uzsāktajām pārmaiņām labas pārvaldības, futbola attīstības un finanšu menedžmenta jautājumos. Tāpat gaidāma īpaša Eiropas līmeņa ekspertu vizīte ar mērķi apspriest jautājumus par godīgas spēles principu nodrošināšanu. Savukārt, lai LFF būtu vieglāk izstrādāt ilgtermiņa finanšu plānu, panākta vienošanās piesaistīt UEFA ekspertu arī pilnīgai finanšu audita veikšanai.

“Ir gandarījums par to, ka izdevās vienoties arī par starptautiska līmeņa eksperta piesaisti mācību un treniņu centra Staicele, kā arī visas futbola infrastruktūras turpmāko attīstības plānu izstrādei. Staiceles bāze ir svarīga mūsu infrastruktūras daļa, tādēļ esam ieinteresēti iespējami ātrāk sakārtot tās darbību,” uzsver LFF prezidents.

Tikšanās laikā ar FIFA prezidentu Džanni Infantīno tika apspriesta viņa iespējamā vizīte Latvijā, kas varētu notikt jau šī gada laikā.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Futbola federācija

Soda laukums #74
“Soda laukums” ep. 74. Vai “Barca” paklups Bilbao? Vai “Liverpool” lāsts turpināsies? Q&A. Uzdod jautājumus Twitterī @viensvienslv #SodaLaukums un futbola eksperts Jānis Pakalns uz tiem atbildēs. “Soda laukums” ērti arī mūsu video blogā – Skaties tiešraidē vai jebkurā sev ērtā laikā atkārtojumā 11tv.lv!

Vai Barsa paklups Bilbao? 👀Liverpool lāsts turpināsies? ☠️SODA LAUKUMS EP.74 🔴 LIVE

Gepostet von 11TV am Sonntag, 10. Februar 2019

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par