LFF zaudē sabiedriskā labuma organizācijas statusu

Dainis Kazakevičs, sportazinas.com
Dainis Kazakevičs un LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks | Foto: LFF

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagājušajā nedēļā ir pieņēmis lēmumu, ar kuru Latvijas Futbola federācijai atņemts sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, pirmdien ziņoja interneta portāls “delfi.lv”.

VID lēmumu pieņēma 1.aprīlī, bet tas stāsies spēkā 8.aprīlī. VID nav publiskojis, kāds ir SLO statusa atņemšanas iemesls.

“Tagad zinām, kāpēc ir pieņemts tāds lēmums, jo saņēmām ar pastu sūtītu vēstuli,” aģentūrai LETA skaidroja ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. “Tas ir 2018.gada pārskats, par kuru VID ir sūtījis jautājumus. Uz tiem ir tikušas sūtītas atbildes, bet vajag izpētīt informāciju, jo VID uzskata, ka izsmeļošas atbildes uz visiem jautājumiem dienests nav ieguvis.”

“Esam uzdevuši Finanšu nodaļai izpētīt informāciju, kas saistīta ar 2018.gada pārskatu, kā arī palūdzām advokātu birojam, lai izpēta tiesiskās nianses,” darbības virzienus norāda LFF ģenerālsekretārs. “Tuvākajās dienās apkoposim informāciju un gan nosūtīsim vēstuli VID, gan informēsim futbola sabiedrību par notiekošo.”

Pēc Pukinska vārdiem, bijis savdabīgi, ka informācija par SLO statusa zaudēšanu tikusi iegūta “no malas”, nevis par to pirmā uzzinājusi LFF. Viņš pieļāva, ka žurnālisti nejauši atraduši šo informāciju, tomēr viņš uzskata, ka vēstules saņemšana vēlāk esot neparasta prakse.

“Tas ir likumīgi, ja tiek pieņemts lēmums un vēstule tiek nosūtīta pa pastu. Tā var darīt, un nav obligāta elektroniska atbilde,” saka LFF ģenerālsekretārs. “Tomēr ir dīvaini, ja mums ir nosūtīta vēstule pa pastu, bet tā nav tikusi sūtīta elektroniski uz mūsu oficiālo e-pastu. Tā pat nav pieejama VID elektroniskajā sistēmā EDS.”

“Kad pēdējo reizi federācija saņēma vēstuli papīra formā? Nemaz neatceros,” izteicās Pukinsks, “šodien tikai pēc tam, kad informācija parādījās presē, aizbraucām uz pasta kastīti, kur mūs gaidīja šī vēstule.”

Latvijā sporta organizācijām SLO statuss ir atņemts reti.

2018.gada jūlija beigās ar to saskārās Latvijas Hokeja federācija, kura divus gadus līdz noteiktajam laikam nebija iesniegusi iepriekšējā gada darbības pārskatu.

Pēc iesniegta 2018.gada pārskata 2018.gada augusta vidū Latvijas Hokeja federācijai SLO statuss tika atjaunots.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par