LSF izziņo vairākus latviešu sportistus, kuri saņēmuši OS kvotas

17/01/2022 18:09
Indulis Bikše

Distanču slēpošana

2022.gada Pekinas olimpisko spēļu Latvijas kvotas distanču slēpošanā atvēlētas Raimo Vīgantam, Indulim Bikšem, Patrīcijai Eidukai, Kitijai Auziņai, Esterei Volfai un Samantai Krampei, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) valdes loceklis Jānis Puida, kurš ir atbildīgs par distanču slēpošanu.

Vīriešiem kā rezervists ir Roberts Slotiņš, bet vēl tālākā rezervē iekļauti Lauris Kaparkalējs un Edijs Eiduks. Sievietēm rezervē iekļautas Baiba Bendika un Annija Keita Sabule, kurām, tāpat kā Slotiņam, pamatdisciplīna ir biatlons, taču šajā sporta veidā Pekinā startēs tikai Bendika.

Pateicoties Eidukas augstvērtīgajiem startiem, Latvijai sieviešu konkurencē ir četras kvotas un vienu no tām centās iegūt Bendika, kura pirmdien publiski pauda neapmierinātību, ka netiks pie iespējas startēt 30 kilometru sacensībās ar kopēju startu.

“Lai tur nokļūtu, izpildīju slēpošanas A kvalifikācijas kritērijus, kā arī mūsu pašu LSF izstrādātos iekšējās atlases kritērijus, kur ieņēmu stabilu otro vietu. Tomēr LSF izlēma man izcīnīto kvotu nepiešķirt, laikam naivi cerēju, ka sporta federācija pieņems lēmumu pēc sportiskā principa un pašu izstrādātiem atlases kritērijiem,” sociālajā vietnē “Facebook” raksta Bendika.

Viņa esot izteikusi piekrišanu startēt arī stafetē, jo Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) Latvijai piešķirt piekto kvotu jeb atsevišķu “wild card” 30 kilometru distancei nebija gatava dot. “Lai vai kā, bet šoreiz tika dota priekšroka aizvest jaunās sportistes ekskursijā, kuras tiešajā cīņā nevar vinnēt Anniju. Un mana cīnīšanās par augstu vietu 30 kilometru masu startā šoreiz LSF nešķita interesanta,” turpina Bendika.  Latvijas vadošā biatloniste gan būs pārstāvēta arī distanču slēpošanā kā trenere, jo vietu olimpiskajās spēlēs nopelnījusi viņas audzēkne, brazīliete Bruna Moura.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Puida, LSF vēlējās, lai piešķirtās kvotas tiktu izmantotas pilnvērtīgi un distanču slēpotājas startētu pēc iespējas vairāk distancēs. Savukārt Bendika bijusi gatava startēt tikai 30 kilometru distancē un, iespējams, arī stafetē, kas gan neesot pārliecinājis slēpošanas federāciju. Sievietēm stafete paredzēta 12.februārī – brīvdienā starp sprintu un iedzīšanu biatlonā. Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Ziemeļu divcīņa

Latvijas ziemeļu divcīņas sportists Markuss Vinogradovs ir kvalificējies Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) ģenerālsekretārs Agris Raugulis. Šosezon Latvijas sportists startēja vairākās Kontinentālā kausa sacensībās, kā arī 19 gadu vecumā debitēja Pasaules kausā.

Labāko rezultātu šosezon Vinogradovam izdevās sasniegt pirmajās Kontinentālā kausa sacensībās, ieņemot 41.vietu. Savukārt Pasaules kausā Latvijas sportists ieņēma 48.vietu. Pirms dalības Pasaules kausā viņš jau bija piedalījies divos pasaules čempionātos ziemeļu divcīņā, 2021.gadā ieņemot 50.vietu. Vinogradovs būs pirmais Latvijas pārstāvis olimpisko spēļu ziemeļu divcīņas sacensībās kopš 1936.gada.

Kalnu slēpošana

Pekinas olimpisko spēļu Latvijas kvotas kalnu slēpošanā piešķirtas Mikam Zvejniekam un Lienei Bondarei, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) valdes priekšsēdētājs Dinārs Doršs. Latvijas kalnu slēpošanas kvotas tika nolemts piešķirt Zvejniekam un Bondarei, jo abi slēpotāji uzrādīja augstākos rezultātus sacensībās šosezon, pamatoja Doršs.

“Sākotnēji vieta dalībai olimpiskajās spēlēs starp Latvijas kalnu slēpotājām bija paredzēta Dženiferai Ģērmanei, taču traumas dēļ viņa nevarēs startēt, un nākamā pēc uzrādītājiem rezultātiem ir Liene Bondare,” paskaidroja Doršs. Jau ziņots, ka decembra beigās treniņa laikā Itālijā Ģērmane piedzīvoja neveiksmīgu kritienu, kura rezultātā guva atslēgas kaula lūzumu.

Zvejnieks un Bondare Pekinā debitēs olimpiskajās spēlēs. Pirms četriem gadiem Latviju pārstāvēja Mika brālis Kristaps un Lelde Gasūna, kuri neturpina aktīvās sporta gaitas. Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Biatlons

Latvijai Pekinas olimpiskajās spēlēs biatlonā piešķirta tikai viena vieta sieviešu konkurencē, liecina Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) pirmdien publicētais saraksts. Pēc IBU kvotu paziņošanas Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs tikai viena biatloniste Baiba Bendika. Latvija rezervistu sarakstā ir ceturtajā vietā, un Latviju Pekinā sieviešu sacensībās pārstāvēs divas biatlonistes, ja netiks izmantotas četras citām valstīm piešķirtās kvotas. Vīriešu konkurencē Latvijai nav piešķirta neviena kvota, bet pastāv iespēja to saņemt, no kvotas atsakoties kādai citai valstij. Latvija rezervistu sarakstā ir trešā, un dalībvalstīm jāatsakās no trim kvotām, lai Latvijas sportists startētu Pekinā.

Biatlonā sievietēm Zviedrijai, Norvēģijai un Francijai ir piešķirtas sešas kvotas, par vienu mazāk ir Vācijai, Krievijai, Baltkrievijai, Ukrainai, Austrijai, Itālijai, Čehijai, bet pa četrām kvotām atvēlēts Šveicei, ASV, Polijai, Kanādai, Somijai, Igaunijai, Ķīnai, Slovākijai, Japānai un Bulgārijai. Tāpat tiesības startēt olimpiskajās spēlēs ir divām sportistēm no Dienvidkorejas, Moldovas un Slovēnijas, kā arī pa vienai sportistei – no Latvijas, Beļģijas, Kazahstānas, Grenlandes, Rumānijas un Lietuvas.

Savukārt biatlonā vīriešiem sešas kvotas ir piešķirtas Norvēģijai, Francijai un Vācijai, pie piecām kvotām tika Krievija, Zviedrija, Itālija, Baltkrievija, Austrija, Ukraina, Čehija, bet četras kvotas atvēlētas Slovēnijai, Kanādai, Šveicei, ASV, Somijai, Lietuvai, Bulgārijai, Beļģijai, Igaunijai, Slovākijai. Olimpiskajās spēlēs drīkst piedalīties pa diviem sportistiem no Kazahstānas, Moldovas un Japānas, kā arī viens sportists no Dienvidkorejas, Jaunzēlandes, Ķīnas, Rumānijas un Polijas. Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kolorādo
27/06/2022 07:14

“Avalanche” pārtrauc “Lightning” dominanci un otro reizi šajā gadsimtā iegūst Stenlija kausu (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) par šīs sezonas čempioniem kļuvuši Kolorādo “Avalanche”, kas finālsērijas sestajā mačā ar rezultātu 2:1 apspēlēja Tampabejas “Lightning”, uzvarot visā sērijā ar 4-2. Pirmajā periodā vārtus spēja…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām