LGBT kustības pārstāvji aicina UEFA atcelt šovakar paredzēto Polijas un Latvijas maču

Stadion Narodowy Varšava, sportazinas.com
"Stadion Narodowy" Varšavā Foto: LFF

Par diskriminējošu rīcību pret LGBT kustības pārstāvjiem vietējā futbola čempionāta maču laikā UEFA saņēmusi vēstuli ar aicinājumu pieņemt sankcijas pret Polijas Futbola asociāciju (PZPN). Kā viens no soda mēriem tiek piedāvāts šovakar gaidāmā Eiropas čempionāta kvalifikācijas mača Varšavā starp Polijas un Latvijas izlasēm atcelšana, ziņo “Sky Sports”.

Ar atklātu vēstuli UEFA par pēdējās nedēļās fiksēto anti-LGBT rīcību Polijas Ekstraklases mačos vērsušās vadošās Lielbritānijas LGBT apvienības “Pride in Football”, kā arī fanu grupa “Three Lions Pride”. Vēstulē Eiropas vadošajai futbola asociācijai tiek aicināts stingrāk iestāties pret diskrimināciju futbolā.

Kā viens no iespējamajiem soda mēriem tiek piedāvāts atcelt šovakar “Stadion Narodowy” stadionā Varšavā paredzēto Latvijas un Polijas dueli.

“Mēs esam ļoti uztraukti par to, ka PZPN nav pieņēmusi nekādus soda mērus saistībā ar anti-LGBT un homofobiskajiem fanu plakātiem, kas bija redzami nesenajos vietējā čempionāta mačos,” teikts vēstulē.

Kā iepriekš vēstīts, Polijas un Latvijas izlases šovakar plkst. 21:45 aizvadīs savstarpējo maču “Euro 2020” kvalifikācijas turnīrā. Poļi atlases ciklu iesāka ar minimālu uzvaru Austrijā (0:1), kamēr latvieši jaunā galvenā trenera Slavišas Stojanoviča vadībā trešdien Skopjē atzina Ziemeļmaķedonijas pārākumu (1:3).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par