LHF aicina Ministru kabinetu atjaunot hokeja nodarbības iekštelpās

25/03/2021 20:21

Latvijas Hokeja federācija (LHF) kārtējā kongresa laikā ceturtdien pieņemtā rezolūcijā aicina Ministru kabinetu pēc iespējas īsākā laikā atjaunot hokeja nodarbības iekštelpās.

Rezolūcijā atgādināts, ka Covid-19 pandēmijas uzliesmojums visā pasaulē ir būtiski ietekmējis sabiedrības veselību, ekonomiku, nodarbinātību un sociālo dzīvi. Cīņā pret pandēmiju joprojām galvenā ir dzīvību glābšana un veselības aizsardzība. Tomēr dažādie ierobežojumi ir apturējuši arī lielu daļu sporta nozares, sūrojas federācija.

LHF uzskata, ka “uzturēšanās un darbs mājās, sociālā distancēšanās un ierobežotas regulāru fizisko aktivitāšu iespējas būtiski kaitē iedzīvotāju vispārējai veselībai un labsajūtai”. “Ilgstoši pastāvošie ierobežojumi un attālinātās mācības ir drauds bērnu un jauniešu fiziskajai un psihiskajai veselībai. Palielinās bērnu agresivitāte, novērojama būtiska koncentrēšanās spēju un socializēšanās prasmju pazemināšanās, pieaug apātija pret mācībām un sporta nodarbībām, kas ilgtermiņā radīs būtisku un neatgriezenisku apdraudējumu ne tikai ikdienas sportošanas paradumiem, bet arī bērnu, jauniešu un visas nācijas veselībai,” teikts rezolūcijā.

Tāpēc Ministru kabinets tiek aicināts pēc iespējas īsākā laikā atjaunot hokeja nodarbības iekštelpās un nekavējoties atjaunot iespēju organizēt sacensības drošā un kontrolētā veidā saskaņā ar LHF izstrādātu un saskaņotu drošības protokolu. LHF ir izstrādājusi savu Covid-19 protokolu, kurā ietverti noteikumi, kuri jāievēro visām sporta skolām, klubiem un hokeja hallēm, lai mazinātu inficēšanās riskus, kā arī rūpīgi seko līdzi un uzrauga šī protokola ievērošanu. LHF izstrādātais plāns paredz, ka, ierodoties uz treniņiem un atrodoties hallēs, jāvalkā sejas aizsargmaskas, treniņos jāspēj nodrošināt vismaz 50 kvadrātmetri vienam sportistam, ieskaitot arī trenerus, bet ģērbtuvēs jānodrošina trīs kvadrātmetru telpas platība vienai personai. Treniņi notiek “stacijās”, un nenotiek saskarsme starp spēlētājiem, treniņu vietās notiek regulāra ģērbtuvju dezinfekcija un telpu vēdināšana. Visi šie pasākumi ļauj līdz minimumam samazināt iespējamo inficēšanos.

LHF cer sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) pēc iespējas īsākā laikā atjaunot hokeja nodarbības iekštelpās kontrolētos un epidemioloģiski drošos treniņu apstākļos, rodot iespēju sadzīvot ar esošo pandēmijas situāciju ilgtermiņā. Rezolūcijā Ekonomikas ministrija un citas atbilstošās valsts institūcijas tiek aicinātas sadarbībā ar LHF izstrādāt nozarei atbilstošus un piemērotus atbalsta mehānismus, kas sniegtu atbalstu hokeja nozares atveseļošanai un veicināt turpmāku ilgtspējīgu attīstību, it īpaši – atbalsta mehānismu hokeja haļļu apsaimniekotājiem radīto zaudējumu kompensēšanai daļējas vai pilnībā apturētas darbības dēļ Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Tiek aicināts pārskatīt esošo finansiālo atbalsta sistēmu, kas nav pietiekama, lai varētu izdzīvot pandēmijas laikā. Tiek uzsvērts, ka “vēl ilgāks bezdarbības periods novedīs pie hokeja haļļu finansiālā sabrukuma, un jomas atjaunošanai būs nepieciešams ilgs laiks un lieli ieguldāmie līdzekļi”. LHF aicina rast saprātīgus un pārdomātus risinājumus, kas ļautu attīstīt Latvijas bērnu un jauniešu fiziskās un mentālās veselības līmeni, uzturēt hokeja specifiskās pamatiemaņas, kā arī pasargāt hokeja nodarbībās iesaistītos sporta speciālistus, sporta klubus un hokeja haļļu uzturētājus no neatgriezeniskām ekonomiskām sekām.

Rezolūcija nosūtīta Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), Izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), Veselības ministram Danielam Pavļutam (AP), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājam Arvilam Ašeradenam (JV), Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Sandim Riekstiņam (JKP) un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktoram, valsts sekretāra vietniekam Edgaram Severam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 13:07

“Celtics” piedzīvo murgu – sezona beigusies vienam no līderiem

Vienam no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bostonas “Celtics” vadošajiem spēlētājiem Džeilenam Braunam traumas dēļ sezona ir beigusies. Uzbrucējam konstatēts kreisās rokas plaukstas locītavas saišu plīsums. Šonedēļ basketbolistam tiks veikta…