LHF apstiprinājusi jauno pārēju nolikumu

Rihards Marenis, sportazinas.com
Rihards Marenis Foto: HK Mogo

Latvijas Hokeja federācija (LHF) valde apstiprinājusi jauno LHF Pārejas nolikumu, kas stājās spēkā tā pieņemšanas brīdī 7. jūnijā.

LHF pāreju nolikums kļuva aktuāls “Optibet” Hokeja līgas (OHL) aizvadīto izslēgšanas spēļu kontekstā, kad HK “Mogo” tām pieteica uzbrucēju Rihardu Mareni. Marenis vasarā centās iekļūt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas “Dinamo”, taču tika atskaitīts, tādēļ sezonu uzsāka Latvijas čempionātā.

Sezonas gaitā viņš tomēr saņēma uzaicinājumu pievienoties “Dinamo”, taču uz OHL izslēgšanas spēlēm atgriezās HK “Mogo” rindās. Pret šādu scenāriju kategoriski iebilda HK “Kurbads”, bet LHF savu lēmumu pamatoja ar to, ka Marenis “Dinamo” spēlējis uz īres nosacījumiem.

“Mērķis bija izveidot vienotu pāreju nolikumu, kas darbotos visiem Latvijas spēlētājiem un klubiem, kuri darbojas LHF jurisdikcijā,” sacīja LHF sporta direktors Edgars Buncis. “Pēc divu gadu pieredzes tika veikti precizējumi atsevišķos punktos, lai izvairītos no interpretācijas.”

“Pāreju nolikumā ir izdevies integrēt “Dinamo Rīga” un iespēja valdei noteikt t.s. izlašu bāzes klubus, ja tas atbilst valstsvienību attīstības stratēģijai,” skaidroja LHF sporta direktors.

No jaunā nolikuma izriet, ka OHL komandu hokejisti var sezonas laikā atgriezties vienībās, ja iepriekš pārstāvējuši izlases bāzes klubu un līgumā atrunāts sezonas ilgums tajā.

“Ierobežotas Spēlētāja pārejas [attiecās uz gadījumiem, ja hokejists saglabā piederību iepriekšējai komandai] ilgums nevar būt īsāks par vienu sezonu un garāks par divām sezonām. Gadījumā, ja Spēlētāja pāreja tiek veikta sezonas laikā, tad ierobežotas Spēlētāja pārejas ilgums nevar būt īsāks par esošās sezonas beigu datumu. Spēlētāja ierobežota pāreja var būt noformēta uz īsāku vai uz ilgāku periodu tikai, ja Jaunais klubs ir LHF noteiktais Izlases bāzes klubs,” teikts jaunajā nolikumā.

LHF jaunais pārejas nolikums attiecas uz Latvijas bērnu un jaunatnes čempionātu hokejā (LBJČH), Latvijas hokeja virslīgu (OHL) un Junioru attīstības hokeja līgu, kā arī uz citām LHF jurisdikcijā rīkotajām sacensībām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par