LHF aptur Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu dalību OHL; LFF stingri rekomendē neiesaistīties darba attiecībās

02/03/2022 09:13
HK

Hokejs

Otrdien, 1. martā norisinājās Latvijas hokeja federācijas (LHF) valdes sēde, kurā tika apspriests jautājums par “Optibet” hokeja līgā (OHL) spēlējošiem Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem.

Valdes lēmums Nr.1:

1. Apturēt spēlētāju ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsonību dalību “Optibet” hokeja līgā sākot ar 2022.gada 8.martu;
2. Pagarināt “Optibet” hokeja līgas komandu pieteikumu iesniegšanas periodu līdz 2022.gada 8.martam;
3. Atļaut “Optibet” hokeja līgā čempionātā komandai pieteikt tādu skaitu spēlētāju, kurš ir vienāds vai mazāks ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsonības spēlētāju skaitu, kuri tiek atsaukti no čempionāta.

Futbols

Latvijas Futbola federācija (LFF) pauž absolūtu atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) paustajai nostājai, kas aicina Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem no Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas. LFF stingri rekomendē šādai nostājai pievienoties arī visiem klubiem, kas šosezon piedalīsies visa līmeņa Latvijas futbola sacensībās.

“Latvijas Futbola federācija līdzīgi kā daudzas citas Latvijas un citu valstu sporta organizācijas rūpīgi seko 2022. gada 24. februārī uzsāktajām Krievijas Federācijas plaša mēroga militārajām darbībām Ukrainā, kurās iesaistīta arī Baltkrievijas Republika. LFF ir solidāra ar lielāko daļu sporta organizāciju, tajā skaitā FIFA un UEFA, nostāju, ka šāda veida agresija mūsdienu pasaulē nav pieņemama.

Šajā sakarā pievienojamies Izglītības un zinātnes ministrijas paustajai nostājai Latvijā organizētajās sporta sacensībās neatļaut piedalīties sportistiem un komandām no Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas. Vēlamies uzsvērt, ka LFF pilnībā atbalsta šo IZM nostāju un līdz turpmākajiem paziņojumiem stingri rekomendē neiesaistīties darba vai jebkādās citās attiecībās ar sportistiem, treneriem un jebkāda veida kluba personālu no agresorvalsts Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas. LFF veic juridisko izpēti un konsultācijas ar FIFA un UEFA par iespējamo aizliegumu reģistrēt šo valstu spēlētājus, trenerus un apkalpojošo personālu. Ceram uz sapratni un vienotību situācijā, kas vēl pirms pavisam neilga laika šķita neiedomājama,” izteicies LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dairis Bertāns (pa labi)
03/07/2022 08:07

Latvijas izlase ar spēli pret Slovākiju noslēgs Pasaules kausa kvalifikācijas pirmo posmu

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas pirmā posma pēdējā spēlē viesosies pie Slovākijas. Mačs Levicē sāksies plkst.19 pēc Latvijas laika, tiešraidē to pārraidot kanālam TV6. Iepriekšējā spēlē…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām