LHF prezidents: Iespēja, ka pasaules čempionāts notiks Baltkrievijā, ir ļoti minimāla

24/11/2020 12:01

Latvijas hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis “Latvijas Televīzijas” raidījumā “Rīta panorāma” paudis viedokli, ka izredzes uz 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu Baltkrievijā ir minimālas.

Iepriekš ziņots, ka nākamajā gadā turnīram jānotiek Rīgā un Minskā – Latvijai jāuzņem viens grupas turnīrs un divi ceturtdaļfināli, savukārt Baltkrievijas galvaspilsētā plānots aizvadīt vēl vienu grupu turnīru un pārējās “play-off” spēles.

Pēdējā laikā Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) saskarusies ar pamatīgu spiedienu no Eiropas valstīm, jo Baltkrievijā jau vairāk nekā 100 dienas tiek pielietots fiziskais spēks pret cilvēkiem, kuri apšauba augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus, kuros ar vairāk nekā 80% balsīm triumfēja valsts ilggadējais vadītājs Aleksandrs Lukašenko. Trīs mēnešu laikā vairāki tūkstoši cilvēku tika apcietināti, ieslodzījuma vietās pavadot vairākas dienas bez ēdiena un ūdens.

Tāpat parādījusies informācija, ka Baltkrievijas hokeja federācijas prezidents Dmitrijs Baskovs bijis klāt incidentā, kura rezultātā miris viens no opozīcijas aktīvistiem Romāns Bondarenko. Rezultātā, ar Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmumu, Baskovam ir aizliegta iebraukšana Latvijā.

Vakar LHF nosūtījusi saviem Baltkrievijas kolēģiem vēstuli ar aicinājumu sniegt skaidrojumu notikušajiem incidentiem un satraucošajai informācijai, kas tieši saistīta ar Baltkrievijas Hokeja federācijas vadības līdzdalību tajos.

Kalvītis: Baskova iespējamā piedalīšanos represijās pret Baltkrievijas iedzīvotājiem ir neatbilstoša morāles principiem

“Iespēja, ka pasaules čempionāts notiks Baltkrievijā, ir ļoti minimāla,” teica Kalvītis “Rīta panorāmā”. “Mums jāgaida, kā Starptautiskā Hokeja federācija izņems šo līkumu. Mēs, pārējās hokeja valstis, to gaidām.”

Pagaidām gan paša čempionāta liktenis nav skaidrs, jo ir daudz jautājumu par tā norīsi pandēmijas apstākļos. Iespējams, ka tas notiks “burbulī”, kas prasītu lielākus naudas līdzekļus. “Katra nokavētā diena padara jautājumus vēl smagākus,” uzsvēra LHF prezidents. “Gaidām, kas notiks. Neesmu ļoti liels optimists, ka tik īsā laikā iespējams noorganizēt “burbulī” čempionātu 16 komandām. Protams, ja saspringst, visu var dzīvē izdarīt.”

Lai arī IIHF paredz gala lēmumu par čempionātu pieņemt līdz 21. janvārim, Kalvītis uzskata, ka tik ilgi gaidīt nevar un cer uz risinājumu tuvāko nedēļu laikā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…