LHF prezidents: Kāda būs Latvijas reputācija, ja mēs pēkšņi atteiksimies no savām saistībām?

19/08/2020 11:49

Latvijas hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sarunā ar “Riga24” komentēja 2021. gada pasaules čempionāta rīkošanu sadarbībā ar Baltkrieviju.

Jau ziņots, ka nākamajā gadā turnīram jānotiek Rīgā un Minskā. Taču visā Baltkrievijā jau vairāk nekā nedēļu turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Vairākas Eiropas valstis paziņojušas, ka viņi neatzīst Aleksandru Lukašenko, kurš oficiāli guva vairāk nekā 80% no balsīm, par prezidentu.

Latvija nolēmusi sākt sarunas ar IIHF par 2021.gadā Baltkrievijā plānoto pasaules hokeja čempionāta spēļu rīkošanu citā valstī. Kā atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

“Pirmkārt, čempionātu organizē Starptautiskā hokeja federācija (IIHF). Otrkārt, mums, Latvijas hokeja federācijai (LHF), uzticēts organizēt vienu grupas turnīru. Tas nav Minskas un Rīgas pasaules čempionāts. Tas ir grupu turnīrs, ko mums jāorganizē Rīgā,” atklāj Kalvītis.

“Neviens neliek sadarboties ar Baltkrievijas politisko varu. Mēs esam uzņēmušies saistības čempionātu rīkot Rīgā – šo vienu apakšgrupu astoņām valstīm – kur spēlēs Kanāda, ASV, Somija, Vācija, Latvija, Norvēģija, Kazahstāna un Itālija. Tur nav īsti nekāda sakara ar Baltkrieviju. Atlikuši septiņi mēneši līdz turnīram. Kāda būs Latvijas valsts reputācija, ja mēs pēkšņi pateiksim, ka nevēlamies šīs komandas redzēt pie mums? Es nevaru iedomāties, ka mēs varam pieņemt šādu lēmumu. Neredzu nevienu iemeslu, kādēļ mēs Rīgā nevarētu nospēlēt šo turnīru,” viedokli pauž LHF prezidents.

https://www.facebook.com/RigaTV24/videos/vb.343180249151468/586759198658330/?type=2&theater

“Lēmumu var pieņemt tikai IIHF. Var gadīties, ka viņi norīko citu valsti [Latvijas vietā] vai vēl sliktāk – pasaka, ka abas grupas spēlēs Minskā. Un Latvijas valstsvienībai būs jābrauc uz Minsku. Es nedomāju, ka tāds lēmums būs, bet tāds variants ir iespējams,” uzskata Kalvītis un norāda, ka Latvijai būtu lētāk organizēt turnīru, nekā maksāt soda sankcijas par līguma nosacījumu ar IIHF neizpildīšanu.

Nazarovs: Kādreizējā PSRS valsts un miermīlīgā kaimiņiene Latvija vēlas Baltkrievijai nozagt PČ…

Pieslēgties

Dienas fokusā

11/05/2021 08:12

Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot…