LHF skaidro, kādēļ PČ mačus nav iespējams organizēt Rēzeknē

26/01/2021 11:49

2021. gada pasaules hokeja čempionāta spēles nav iespējams organizēt Rēzeknē, jo pilsētā nav atbilstošas infrastruktūras, sarunā ar “Latvijas Televīziju” atklāja “Hokeja akadēmijas” vadītājs Edgars Buncis.

Jau ziņots, ka Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) pēc spiediena no politiķiem un organizācijas lielākajiem sponsoriem atņēma Baltkrievijai tiesības rīkot 2021. gada PČ, kuram bija jānotiek Rīgā un Minskā. Iepriekš IIHF prezidents informēja, ka pašlaik tiek izskatīti trīs varianti – Latvija rīko turnīru viena pati, vai arī kopā ar Dāniju vai Slovākiju.

Ja čempionāts notiks tikai Latvijā, tad būtu nepieciešama vēl viena arēna, kura atbilstu visām prasībām. Pagājušajā nedēļā deputāts Mārtiņš Bondars no Saeimas tribīnes aicināja rīkot PČ spēles ne tikai Rīgā, bet arī Rēzeknē, kur pagājušajā gadā tika atklāts moderns Olimpiskais centrs ar ledus laukumu. “Tas būtu lielisks atbalsts reģionam, lielisks atbalsts uzņēmējiem šajā pietiekoši sarežģītajā laikā,” savu ideju komentēja Bondars. “Otrkārt, tas būtu starptautiski simbolisks solis, jo čempionātam daļēji bija jānotiek Baltkrievijā, bet Rēzekne ir pietiekoši tuvu Baltkrievijai.”

Tiesa, Rēzekne nav gatava PČ spēļu uzņemšanai, saka Buncis. “Pasaules hokeja čempionāts jau nav tikai ledus laukums, pasaules hokeja čempionāts ir viens no lielākajiem sporta pasākumiem pasaulē, un tam līdzi nāk vesela virkne tehnisko un infrastruktūras prasību.

Kvalitatīvai spēļu filmēšanai neviena ledus halle Latvijas reģionos nav piemērota, atklāja Buncis. “Turklāt, lai gan klātienē tūkstošiem skatītāju spēles visdrīzāk nedrīkstēs vērot, čempionāta rīkotājiem tik un tā jāgatavojas optimistiskākajam scenārijam. Rēzekne ar ledus hallē 570 sēdvietām tam neatbilst. Mums 400 cilvēkiem (50 pārstāvji no astoņām komandām) ir vajadzīga vieta četrzvaigžņu viesnīcā. Vai mums ārpus Rīgas ir iespējas to nodrošināt? Droši vien, ka nav,” teica Buncis.

Savukārt sarunā ar aģentūru LETA Buncis skaidroja, ka organizatoriem šobrīd vissvarīgākais ir skaidrība pēc iespējas ātrāk. “Šodien vai rīt vajadzētu būt IIHF Padomes sanāksmei. Mums būtu patīkami, ja lēmums par pasaules čempionāta rīkošanas vietu vai vietām tiktu pieņemts – ne par labu Rīgai, bet lēmums kā tāds, jo laika līdz meistarsacīkšu sākumam ir atlicis mazāk par četriem mēnešiem – tā ir maz,” viņš uzsver.

Šobrīd organizatori daudz laika veltot aprēķiniem, kā Rīgā varētu čempionātu rīkot Olimpiskajā sporta centrā (OSC).

“Visu pagājušo nedēļu un šīs nedēļas sākumu nodarbojamies ar aprēķiniem, apzinām piegādātājus, turpinām sarunas ar kompānijām no visas Eiropas, kā pārvērst OSC čempionātam atbilstošā sacensību vietā. Par “Arēnu Rīga” jautājumu nav,” saspringto laiku raksturo Buncis.

IIHF lēmums ļautu slēgt nepieciešamos līgumus un aprēķināt visus paredzamos izdevumus.

Pašreiz Latvijā tikai “Arēna Rīga” atbilst pasaules čempionāta spēļu aizvadīšanai, taču iepriekš jau tika ziņots, ka vēl vienu ledus laukumu varētu ierīkot OSC. 2006.gadā, kad Rīga pirmo reizi uzņēma pasaules čempionātu, spēles notika “Arēnā Rīga” un uz ledus laukuma, kas tika ierīkots “Skonto” hallē.

IIHF nav iebildumu, ka daļa čempionāta tiek rīkota OSC.

Maijā IIHF lēma, ka Rīgā B grupā spēlēs Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, bet otrā čempionāta norises vietā A grupā cīnīsies Baltkrievija, Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija un Lielbritānija.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā – Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā – Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…