LHF skaidro Riharda Mareņa statusu OHL izslēgšanas mačos

Rihards Marenis, sportazinas.com
Rihards Marenis | Foto: HK Mogo

Saistībā ar pēdējā laikā izskanējušo informāciju masu medijos, Latvijas Hokeja federācija () skaidro hokeja kluba “Mogo” uzbrucēja Riharda Mareņa statusu dalībai “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālsērijā.

2019. gada 28. februārī, nepilnu nedēļu pirms OHL izslēgšanas spēļu sākuma LHF organizēja līgas komandu kopsapulci. Sanāksmes laikā tika iztirzāts jautājums arī par Riharda Mareņa statusu. LHF sporta direktors Edgars Buncis visiem klātesošajiem izskaidroja situāciju un informēja, ka Marenis ir tiesīgs spēlēt OHL izslēgšanas turnīrā. Komandas uzklausīja LHF ziņojumu un neizteica pretenzijas.

8. martā LHF saņēma trīs OHL klubu parakstītu (“Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”) iesniegumu par “Mogo” uzbrucēja Mareņa dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. Iesniegumā klubu pārstāvji izklāstījuši savus argumentus, kas, viņuprāt, liedz minētajam spēlētājam dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Pēc vēstules saņemšanas LHF sasauca OHL klubu kopsapulci (14. marts) un vēlreiz detalizēti izklāstīja Mareņa statusu, spēlējot izslēgšanas mačos. LHF nostāja balstīta uz zemāk minētajiem punktiem:

– R.Marenis ir noslēdzis līgumu ar “Mogo” līdz 2018./2019. gada sezonas beigām.

– OHL regulārajā čempionātā Marenis nospēlējis 7 spēles, kuru laikā guvis 4 vārtus un nopelnījis 2 soda minūtes.

– 2018. gada oktobrī spēlētājs ir izīrēts Rīgas “Dinamo”, kas ir LHF jurisdikcijā esošs klubs, kas piedalās Kontinentālajā hokeja Līgā (nav citas valsts čempionāts). Kontinentālā hokeja Līga tikusi dibināta, lai attīstītu hokeju Krievijā un citās Eiropas un Āzijas valstīs.

– Ar atsevišķu līgumu starp un Krievijas Hokeja federāciju tiek noteikta kārtība, kā Krievijas klubi kļūst par Krievijas čempioniem. Līdz ar to LHF nevar uzskatīt, ka “Dinamo” piedalās citas valsts čempionātā, jo “Dinamo” ir Latvijas klubs un nekad nekļūs par citas valsts čempioniem vai arī iegūs jebkādu vietu šajā čempionātā.

– Spēlētāju pārejas LHF tiek nodrošinātas, lai regulētu spēlētāju piederību klubam dalībai LHF rīkotajos čempionātos. Ņemot vērā, ka “Dinamo” nepiedalās LHF rīkotajā čempionātā, Latvijas spēlētāja pārejas noformēšana nav nepieciešama. Ārzemju spēlētāju pārejas regulē IIHF un tā ir nepieciešama uz jebkuru LHF jurisdikcijā esošu klubu/komandu.

Visu augstākminēto iemeslu dēļ Marenis nebija jāsvītro no “Mog” pieteikuma, turklāt, spēlētāja izīrēšanas līgumā viens no noteikumiem paredz liegumu spēlētājam atgriezties citā klubā, bet tikai “Mogo”. Uz pāreju perioda beigām Marenis bija “Mogo” pieteikumā un ir tiesīgs spēlēt OHL.

Latvijas Hokeja federācijas viens no primārajiem uzdevumiem ir popularizēt un attīstīt hokeju Latvijā, kā arī sekmēt spēlētāju meistarības līmeņa celšanos, veicinot viņu iespējas attīstīt profesionālo karjeru aizvien augstākā līmenī. Spēlētājs Marenis ir iekļuvis KHL no Latvijas čempionāta komandas “Mogo” un sevi labi apliecinājis “Dinamo” sastāvā – tas ir lielisks paraugs jaunajiem hokejistiem. Kā arī tas parāda iespēju gados jauniem spēlētājiem, spēlējot OHL čempionātā, nonākt Kontinentālajā hokeja līgā.

Jāatzīmē arī, ka šāda spēlētāju kustība šosezon ir notikusi arī starp citiem OHL klubiem un “Dinamo”. Proti, – Edijs Brahmanis (“Prizma”), Roberts Mamčics (“Liepāja”) un Egils Kalns (“Liepāja”).

Informāciju sagatavoja: Latvijas Hokeja federācija 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par