Lībijas diktators savulaik bijis ļoti tuvu “United” iegādei

foto: BBC

Bijušais Lībijas diktators, nu jau nelaiķis 2000.to gadu sākumā varēja kļūt par leģendārā Anglijas futbola Premjerlīgas kluba Mančestras “United” īpašnieku, vēsta The Sunday Times.

Ar šādu informāciju laikrakstam dalījies finansists Mehmets Dalmans, kurš apgalvo, ka 2004.gadā privātajā līdmašinā devies uz Āfriku, lai apspriestos ar Kadafi galveno padomnieku par kluba akciju iegādi. Dalmans atklājis, ka Kadafi vēlējies iegādāties 29,9% kluba akciju.

Šajā sarunās runa bija par Džona Manjēra un Džeja Makmanusa rīcībā esošajām akcijām. Tobrīd abiem šiem vīriem piederēja vairākums akciju.

“Sabiedrība nemaz neapzinās, cik tuvu darījumam ar lībiešiem mēs bijām. Kadafi gandrīz nopirka klubu. Runa ir par pāris stundām, bez pārspīlējumiem. Vēl pāris stundas un “United” piederētu diktatoram,” apgalvoja finansists Dalmans.

Savukārt Kadafi dēls Sadi situāciju 2005.gadā aprakstīja šādi: “Es tēvam teicu, ka “United” iegādāšanos var salīdzināt ar baznīcas iegādi Anglijā. Tas ir ļoti grūti izdarāms, iespējams, pat neiespējami, ņemot vērā kluba tradīcijas un līdzjutējus. Tas ir zelta, zelta, zelta klubs.”

Kā zināms, toreiz šie 29,9% akciju nonāca Gleizeru ģimenes īpašumā, bet Kadafi tika nogalināts 2011.gadā Lībijas pilsoņu kara laikā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par