Līdere ”Leipzig” piedzīvo negaidītu zaudējumu; “Bayern” uzvar un pietuvojas līdz vienam punktam

25/01/2020 22:12

Vācijas futbola bundeslīgas līdervienība “Leipzig” sestdien vietējā čempionāta spēlē piedzīvoja neveiksmi, kā rezultātā saruka pārsvars pār tuvāko sekotāju Minhenes “Bayern”.

“Leipzig” viesos ar 0:2 (0:0) piekāpās Frankfurtes “Eintracht”.

Pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus neguva, bet mača 48. minūtē Almamī Turē ar spēcīgu sitienu raidīja bumbu augšējā vārtu stūrī. Viesu spēlētājs Nordi Mukiele 74. minūtē no tuvas distances, sitot ar galvu, bumbu novirzīja nedaudz pāri vārtu stabam, bet Filips Kostičs kompensācijas laika cetrutajā minūtē dzēsa visas “Leipzig” cerības izcīnīt vismaz punktu.

Uzbrucējs soda laukumā aiz diviem aizsargiem saņēma precīzu piespēli un ātri prata apstrādāt bumbu, raidīdams to vārtu tīklā.

Zaudējums turnīra vidusmēra komandai nu jau apdraudējis “Leipzig” pozīcijas tabulā, jo “Bayern” tuvākajās spēlēs ir iespēja pārņemt vadību čempionātā.

“Bayern” pārliecinoši savā laukumā aizvadīja maču pret Gelzenkirhenes “Schalke 04”, uzvarot ar 5:0 (2:0).

Kārtējos vārtus jau sestajā minūtē pēc vārtsarga kļūdas izgājienā no vārtiem guva Roberts Levandovskis, bet rezultāta starpību “ģērbtuvēs” dubultoja Tomas Millers, otrajā kompensācijas minūtē iznirdams vārtu priekšā.

Otrajā puslaikā astoņu minūšu laikā minhenieši dubultoja arī šo pārsvaru. Vispirms pēc standartsituācijas izspēles izcēlās Leons Gorecka, bet 58.minūtē pēc acīgas Levandovska piespēles soda laukumā 4:0 panāca Tjagu Alkantara.

Galarezultātu mača 89. minūtē fiksēja Seržs Njabrī, raidot vēl vienu bumbu viesu vārtos.

Citā spēlē Menhengladbahas “Borussia” mājās ar 3:1 (1:1) uzveica “Mainz 05”.

Divus vārtus “Borussia” komandā iesita Alesāns Pleā, bet vēl vienus pievienoja Florians Noihauss. Vienīgos “Mainz 05” vārtus guva Robins Kuaisons.

Vācijas čempionātā pēc 19 spēļu kārtām pirmajā vietā ar 40 punktiem ir “Leipzig”, par vienu punktu mazāk ir “Bayern”, tālāk ar 38 punktiem seko Menhengladbahas “Borussia”, bet pirmo četrinieku ar 36 punktiem noslēdz Dortmundes “Borussia”. Piekto vietu ar 33 punktiem ieņem Gelzenkirhenes “Schalke 04”, kamēr sestajā pozīcijā ar 31 punktu ir Leverkūzenes “Bayer”.