Līderu cīņā “Lūši” sīvā cīņā piekāpjas Tartu komandai

10/11/2019 19:45

Latvijas čempione volejbolā Jēkabpils “Lūši” svētdien cieta zaudējumu “Credit24” meistarlīgas spēlē un neizmantoja iespēju atgriezties turnīra līderpozīcijā.

Jēkabpilieši mājās ar 2-3 (22:25, 17:25, 25:15, 25:19, 14:16) piekāpās Tartu “BigBank” komandai. Pirmajos divos setos uzvaru svinēja viesi un apstājās līdz pat piektajam setam, kad pēc Riharda Puķīša uzbrukuma rezultāts kļuva līderiem draudīgs – 1:4. Līdzīgā cīņā izšķirošo punktu izcīnīja Kerts Tobals, bloķējot Armanda Āboliņa uzbrukumu, un Tartu vienība uzvarēja.

Jēkabpiliešu rindās pa 13 punktiem guva Ēriks Voroņko un Zigurds Adamovičs, kuram trīs punkti gūti blokā, 11 punkti Vladislavam Blumbergam (arī trīs sekmīgi bloki), 10 punkti Āboliņa un deviņi – Puķīša kontā.

Tikmēr “Biolars”/”Jelgava” viesos ar 0-3 (17:25, 10:25, 15:25) atzina Arta Caica pārstāvētās “Saaremaa” pārākumu. Jelgavas komandai, kas spēlēja vien astoņu volejbolistu sastāvā, 13 punktus guva Ruslans Sorokins, kamēr Caics mājiniekiem atnesa trīs punktus.

Visbeidzot “Limbaži”/MSĢ komanda principiālā cīņā par priekšpēdējo pozīciju turnīra tabulā ar 0-3 (11:25, 21:25, 19:25) piekāpās Tallinas “TalTech”. Šajā spēlē jaunie spēlētāji netika galā ar viesu servēm, kuras 12 reizes pārtapa punktos, mājiniekiem ar servi gūstot trīs punktus. Problēmas servju uzņemšanā izpaudās arī uzbrukumu organizācijā, mājiniekiem uzbrukumā gūstot 26 punktus, viesiem – 41 punktu.
Limbažniekiem Roberts Kļaviņš sakrāja deviņus punktus, bet Kristaps Šmits ar Edgaru Šimanski, kurš trīs punktus ievāca blokā, guva pa astoņiem punktiem. Viesiem Mihkels Nūts guva 20 punktus, četrus no tiem – ar servi un trīs – blokā.
Šosezon līgā spēlē deviņas komandas, no kurām četras pārstāv Latviju, bet piecas – Igauniju. Latvijas krāsas pārstāv Rīgas RTU/”Robežsardze”, “Jēkabpils Lūši”, “Limbaži”/MSĢ un “Biolars”/”Jelgava”, bet Igaunijas – Tartu “BigBank”, “Saaremaa”, “Parnu”, kā arī divi Tallinas klubi – “Selver” un “TalTech”.