Līdsas “United” atlaiž galveno treneri un kluba ikonu Bjelsu

27/02/2022 13:43

Anglijas futbola premjerlīgas komanda Līdsas “United” galvenā trenera amatu pēc abpusējas vienošanās atstājis argentīniešu speciālists Marselo Bjelsa, teikts kluba oficiālajā paziņojumā. Bjelsa Līdsas komandas vadību pārņēma 2018.gada jūnijā, kad tā spēlēja pēc spēka Anglijas otrajā līgā, un 2020.gadā pēc 16 sezonu pārtraukuma ieveda komandu augstākajā divīzijā.

Kluba preses dienests informē, ka pašlaik norit darbi pie atvadu ceremonijas sagatavošanas, lai pienācīgi un ar godu atvadītos no galvenā trenera. Tāpat tiek ziņots, ka Anglijas klubs jau ir atradis Bjelsas aizstājēju un piedāvās divu gadu līgumu bijušajam Vācijas futbola čempionāta komandas “RB Leipzig” galvenajam trenerim Džesijam Māršam.

Par galveno Bjelsas atlaišanas iemeslu kalpo kluba neapmierinošie sportiskie rezultāti 2021./2022.gada Premjerlīgas sezonā – pēc 26 spēlēm “United” čempionāta tabulā ieņem 16.vietu. Komanda zaudējusi pēdējos četrus mačus ar kopējo vārtu attiecību 2:17.

2020.gadā “United” Bjelsas vadībā pēc 16 gadu pārtraukuma nodrošināja iekļūšanu premjerlīgā – ar šo panākumu Bjelsa ieguva Līdsas kluba ikonas statusu. Pēc zīmīgā notikuma pussargs Kalvins Filipss atklāja, ka Bjelsa, viņaprāt, ir labākais pasaulē un nav neviena trenera, kura vadībā viņš vēlētos strādāt.

Līdsas “United”, neskatoties uz gadiem ilgām neveiksmēm, ir viens no lielākajiem Anglijas klubiem, kura fanu pulks seko komandai visā valstī un regulāri apmeklē mājas spēlēs vairāk nekā 30 000 skatītāju skaitā.

Kopš izkrišanas no premjerlīgas 2004.gadā Līdsas klubs piedzīvoja 14 galvenos trenerus, līdz komandu pamodināja bijušais Romas “Lazio” un Marseļas “Olympique” treneris Bjelsa. Jau savā pirmajā sezonā klubā argentīnietis devās premjerlīgas virzienā, taču pēdējās spēlēs sabruka un “play-off” par iekļūšanu premjerlīgā pusfinālā zaudēja “Derby” komandai.

Līdsas “United” kļuva par Anglijas čempioni 1969. un 1974.gadā Dona Revija vadībā, pēc tam – 1992.gadā ar galveno treneri Hovardu Vilkinsonu.