Lielā cīņa klāt – vai Ruiss vēlreiz šokēs Džošua?

Endijs Ruiss, Entonijs Džošua, sportazinas.com
Endijs Ruiss un Entonijs Džošua | Foto: BBC

Šodien vēlu vakarā risināsies ilgi gaidītā revanša cīņa smagsvaru kategorijā starp meksikāņu boksa zvaigzni Endiju Ruisu (33-1) un britu muskuļu kalnu Entoniju Džošua (22-1). Cīņas sākums paredzēts ap pusnakti.

[post_bet]

Revanša cīņa starp Džošua un Ruisu risināsies Saūda Arābijā. Svēršanās ceremonijā Džošua svēra 107,5 kilogramus, bet Ruiss sev ierastajā meksikāņu cepurē svēra 128 kilogramus. Brits pirmo reizi kopš 2014. gada ir svēris mazāk par 108 kilogramiem un kopš pirmās cīņas pret meksikāņu bokseri viņš ir nometis 4,5 kilogramus. Tikmēr Ruisam tik liels pirmscīņas svars nav bijis kopš viņa pirmajām profesionālajām cīņām.

Vēl pirms dueļa aizvadīšanas Džošua izteicās, ka gatavs ar Ruisu aizvadīt arī trešo cīņu, ja vien “meksikānim nezudīs motivācija”. Ruiss vēl nesen bija prestižās boksa platformas “BoxRec” ranga līderis, bet šobrīd viņš savu pozīciju zaudējis, jo līderis ir Deontejs Vailders. Ruiss ieņem otro, bet Džošua trešo pozīciju.

Jau ziņots, ka Ruiss šovasar sensacionāli nokautēja Džošua un kļuva par pasaules čempionu WBO, WBA, IBF un IBO versijās. 30 gadus vecais bokseris, kuram ir pieci bērni, uzreiz pievērsa sev milzu uzmanību, turklāt viņš arī sarūpēja pirmo karjeras zaudējumu viņa vienaudzim Džošua.

Ruiss iepriekš izteicies, ka pēc cīņas ar Džošua viņš vēlētos aizvadīt dueli ar 34 gadus vecā amerikāņa Deonteja Vaildera (42-0) un 31 gadu vecā brita Taisona Fjūrija (29-0) cīņas uzvarētāju. Lai kļūtu par absolūto pasaules čempionu, Ruisam pietrūkst tikai Vailderam piederošā WBC josta.

“Man pietrūkst tikai vienas jostas,” medijam “Sky Sports” sacīja Ruiss. “Viena josta, lai es būtu absolūtais čempions, tomēr man interesē aizstāvēt savas jostas pret Džošua, lai apklusinātu kritiķus, kuri domā, ka pirmā uzvara bija nejaušība. Visu negatīvo enerģiju pārvēršu pozitīvajā, tādēļ mēs uzvarēsim.”

“Pēc tam, kad uzveikšu Džošua, vēlos cīnīties ar Vailderu vai Fjūriju,” sacīja Ruiss. Vailders un Fjūrijs savu karjeru laikā nekad nav izjutuši zaudējumu rūgtumu.

Sākotnēji tika ziņots, ka Ruiss, kurš ir pasaules čempions vairākās kategorijās smagsvaros, revanša dueli pret Džošua nevēlējās aizvadīt 7. decembrī Saūda Arābijā, taču meksikānis beigās tomēr piekrita nemainīt norises vietu.

Ruisa un Džošua pirmajā cīņā bija vērojama iespaidīga vizuālā atšķirība. Kamēr 198 centimetrus garais Džošua ir apveltīts ar iespaidīgu muskuļu masu, tikmēr 188 centimetrus garais Ruiss sākotnēji varētu šķist, ka nemaz nav profesionāls sportists.

Zīmīgi, ka Ruiss pirms cīņas nemaz nav centies samazināt svaru, jo viņam bija uzstādījums, ka tas palīdzēs duelī. Ruiss ir arī pirmais meksikāņu bokseris, kurš izcīnījis kādu no prestižākajām pasaules čempiona jostām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par