Lielbritānija pārsteidzoši uzvar un saglabā vietu elites divīzijā

20/05/2019 20:18
Lielbritānijas hokeja izlase, Sportazinas.com

Izšķirošajā cīņā par palikšanu pasaules čempionāta augstākajā divīzijā arī nākamgad, Lielbritānijas izlase negaidīti ar 4:3 (0:0, 2:3, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Franciju.

Pirmais periods noslēdzās bez vārtu guvumiem, taču otrajā ievērojami aktīvāk laukumā darbojās francūži, kas rezultējās arī trīs gūtos vārtos četru minūšu laikā. Divi precīzi metieni padevās Antonī Rešam, bet vienus guva Saša Treijē.

Tiesa, briti nebija gatavi padoties un perioda pēdējās piecās minūtēs samazināja starpību līdz minimumam – 2:3, precīzi metot Robertam Doudam un Maikam Hemondam.

Lielbritānija centās atspēlēties un savu panāca, kad trešā perioda sestajā minūtē izlīdzinājumu panāca Roberts Fārmers.

Uzvarētāju pamatlaikā neizdevās noskaidrot, taču papildlaika trešajā minūtē izgājienu viens pret viens ar vārtsargu izmantoja Lielbritānijas izlases uzbrucējs Bens Deiviss.

Jāatzīmē, ka Francija augstākajā dīvizijā spēlēja kopš 2007. gada, savukārt Lielbritānijai tā bija atgriešanās elitē pēc 25 gadu pārtraukuma.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmdien sīvā cīņā ar 4:5 atzina Zviedrijas pārākumu, tādējādi zaudējot pat teorētiskas izredzes kvalificēties turnīra ceturtdaļfinālam. Roberts jBukarts šajā mačā izcēlās ar trīs gūtiem vārtiem.