Lieliskais Akinjemi ar “hat-trick” atnes ventspilniekiem uzvaru pār “Liepāju/Mogo”

26/05/2018 21:23

SynotTip Latvijas Virslīgā šovakar desmitās kārtas centrālajā mačā “Liepāja/Mogo” savā “Daugavas” stadionā pusotra tūkstoša skatītāju klātbūtnē ar rezultātu 1:4 pārliecinoši piekāpās citam Kurzemes klubam “Ventspils”.

Virslīgas pirmajā aplī abas komandas tikās Ventspilī, kur tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts 1:1.

Spēles rezultāts tika atklāts jau sestajā minūtē, kad savus piektos vārtus šosezon guva liepājnieku pussargs Jānis Ikaunieks. Mājinieku prieki gan nebija ilgi, jo 12 minūtes vēlāk pēc stūra sitiena izlīdzinājumu ar spēcīgu un precīzu trāpījumu ar galvu panāca “Ventspils” kluba nigēriešu uzbrucējs Adeleke Akinola Akinjemi, kuram tas bija sestais precīzais raidījums šajā Virslīgas turnīrā.

Pirmais puslaiks kopumā aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, nevienai no komandām īsti nespējot pārņemt iniciatīvu. Arī klubu vārtsargiem atlikušajās minūtēs darba vairs nebija daudz, kā rezultātā pēc pirmajām 45 minūtēm tablo joprojām vēstīja līdzsvaru 1:1.

Pēc pārtraukuma laukumā turpinājās derbijam raksturīga nervoza cīkstēšanās ar daudz pauzēm un tiesneša svilpēm par sīkiem noteikumiem pārkāpumiem. 59. minūtē pēc lieliskas partnera piespēles no laukuma centra situācijā viens pret vienu ar Liepājas aizsargu nonāca Akinjemi, kurš meistarīgi spēja noķert mājinieku vārtsargu Krišjāni Zviedri uz pretkustību un otro reizi šovakar raidīja bumbu sāncenšu vārtos – 2:1. Liepājnieki metās atspēlēties, taču nereti iekrita uz bīstamiem viesu pretuzbrukumiem.

Ventspils 73. minūtē nonāca mazākumā, jo par pārkāpumu pret Ikaunieku sarkano kartīti nopelnīja Ņikita Koļesovs. Pat ar viena vīra pārsvaru mājinieku centieni vēlamo rezultātu nedeva. Vēl jo vairāk – 77. minūtē Akinjemi nodemonstrēja lieliskas ātruma īpašības un jau trešo reizi pārspēja Zviedri (3:1), Liepājas izredzes uz atspēlēšanos samazinot līdz minimumam. Mača izskaņā ventspilnieki noorganizēja vēl vienu skaistu pretuzbrukumu, kuru ar precīzu sitienu noslēdza Oleksijs Antonovs – 4:1.

Līdz ar šo panākumu “Ventspils” ar iekrātajiem 22 punktiem panākusi līdervienību RFS, tikmēr liepājnieki joprojām saglabā ceturto pozīciju (18 punkti). Akinjemi “hat-trick” palīdzējis nigērietim ar astoņiem precīziem raidījumiem noķert Virslīgas labāko snaiperi Alekseju Višņakovu.