Lieliskais Bukarts turpina uguņot, kapteinis Ābols beidzot atver kontu

27/09/2022 23:29
Roberts Bukarts

Ar vairāku Latvijas hokejistu dalību turpina ritēt Eiropas hokeju līgu čempionāti. Roberts Bukarts Čehijas ekstralīgā turpina uguņot un šovakar divus vārtus, kamēr Zviedrijas čempionātā savus pirmos vārtus sezonā guvis Rodrigo Ābols.

Bukarta pārstāvētā “Ridera” izbraukumā ar 3:5 (1:3, 2:1, 0:1) piekāpās Prāgas “Sparta”. Bukarts abus vārtus guva otrajā trešdaļā, no 1:4 panākot 3:4. 29.minūtē viņš guva vārtus vairākumā, no kreisā iemetiena apļa raidot vārtos pie viņa atlēkušo ripu. Savukārt 61 sekundi pirms pārtraukuma viņš no kreisā iemetiena apļa raidīja ripu vārtos pēc komandas biedra uzvarēta iemetiena. Tie Bukartam bija jau piektie gūtie vārti piecās šīs sezonas spēlēs. Vairāk iespējis vien Pardubices “Dinamo” uzbrucējs Tomāšs Zohorna, kurš guvis sešus vārtus. Bukarts uz ledus pavadīja 16 minūtes un 18 sekundes, no kurām 44 sekundes spēlēja vairākumā. Latvijas hokejists trīsreiz meta pa pretinieku vārtiem un sakrāja +/- rādītāju -1.

Citā spēlē Mārtiņa Dzierkala un Kristofera Binduļa pārstāvētā Česke Budejovices “Motor” viesu lomā ar 1:3 (0:1, 0:2, 1:3) atzina “Mountfield” pārākumu. Dzierkals pie rezultatīvas piespēles tika 46.minūtē vairākumā, vārtus gūstot Martinam Hanclam. Dzierkals 22 minūtēs un četrās sekundēs laukumā divreiz meta pa vārtiem un reizi pielietoja spēka paņēmienu, bet Bindulis 15 minūtēs un 56 sekundēs izcēlās ar diviem spēka paņēmieniem.

Četru Latvijas aizsargu pārstāvēto komandu cīņā Kristapa Zīles un Jāņa Jaka Litvīnovas “Verva” mājas spēlē pagarinājumā ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:1) piekāpās Kristapa Sotnieka un Oskara Cibuļska Kladno “Rytīrži”. Citā Latvijas hokejistu duelī Māra Bičevska “Mlada Boleslav” mājās pagarinājumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) pieveica Uvja Jāņa Balinska Liberecas “Bīlī Tygrži”. Vēl Kārļa Čukstes Tršinecas “Ocelārži” viesos ar 4:2 (1:1, 0:0, 3:1) pieveica Brno “Kometa”.

Tikmēr Zviedrijā Ābols sezonas ceturtajā spēlē guvis savus pirmos vārtus. Viņa pārstāvētā “Orebro” gan izbraukumā piekāpās “Brynas” vienībai ar 2:3. Latvijas uzbrucējs golu iemeta pirmā perioda sestajā minūtē, tobrīd panākot 1:1. “Orebro” vēlreiz trešā perioda sākumā nonāca iedzinējos, taču atkal spēja atspēlēties. Mājinieki gan spēja izmantot “Orebro” vājo punktu šajā mačā – disciplīnu. 18 sekundes pirms mača beigām “Brynas” uzbrucējs Gregs Skots izrāva uzvaru. Viesi spēles laikā izpelnījās piecus noraidījumus, kas liedza viņiem gūt otro uzvaru pēc kārtas.

“Orebro” kapteinis Ābols sev atvēlētajās 15 minūtēs un 49 sekundēs parādīja ļoti aktīvu sniegumu, veicot četrus metienus pa pretinieku vārtiem, kas “Orebro” komandas rindās bija lielākais rādītājs. Uzbrucējs tāpat spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savu gūto vārtu kontu Somijas augstākajā čempionātā joprojām nav spējis atvērt Oskars Batņa. Viņa pārstāvētā “Jukurit” gan izcīnīja trešo uzvaru četros mačos, izbraukumā pieveicot “Hameenlinna” vienību. Batņa pieteikumā bija trešajā uzbrucēju virknējumā un uz ledus bija 11 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā viņš paspēja piedalīties 12 iemetienos, no kuriem viņš uzvarēja septiņos. Spēli uzbrucējs noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

No ceturtā zaudējuma pēc kārtas Vācijas čempionātā (DEL) Izerolnes “Roosters” komandu nespēja glābt Kaspars Daugaviņš. “Roosters” izbraukumā piekāpās “Bremerhaven” vienībai ar 3:5. Daugaviņš spēli sāka pirmajā maiņā, laukumā pavadīja 17 minūtes un piecas sekundes un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Šveices Nacionālajā līgā (NL) uz ledus atgriezās Ronalds Ķēniņš, kurš gan nespēja glābt “Laussane” no sagrāves. Lozannas vienība savā laukumā ar 0:4 piekāpās “Rapperswil”. Otro maču pēc kārtas komandas pieteikumā nebija lielisku sezonu uzsākušais Ivars Punnenovs. Citā NL spēlē arī Deniss Smirnovs netika laukumā Ženēvas “Servette” 4:2 uzvarā pār Oskara Lapinska pārstāvēto Langnau “Tigers”. Ja Smirnovs bija pieteikumā kā 13. uzbrucējs, tad Lapinskis šosezon komandas sastāvā vēl nav ticis.

Tikmēr Šveices pēc spēka otrajā līgā lielisku sniegumu turpina demonstrēt Haralds Egle. Latvijas uzbrucējs piedalījās visos trīs “Langenthal” gūtajos vārtos (1+2) un palīdzēja vienībai savā laukumā ar 3:2 pieveikt “La Chaux-de-Fonds” komandu. Egles precīzais metiens spēles otrajā periodā bija viņa pirmais gols jaunā kluba rindās, un piecos mačos kopumā viņš jau paspējis sakrāt 8 (1+7) rezultativitātes punktus.

Dānijas čempionātā otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja Andris Džeriņš un viņa pārstāvētā Herningas “Blue Fox”. Herningas vienība izbraukumā ar 3:1 pieveica “Aalborg”. Džeriņš ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.