Lieliskais Džeriņš ieved komandu Dānijas pusfinālā, Ābolam zaudējums otrajā papildlaikā

21/03/2023 23:41
Andris Džeriņš

Dānija

Andra Džeriņa izcilais sniegums šovakar Dānijas čempionāta 1/4 finālā palīdzēja Herningas “Blue Fox” ar 5:0 sagraut “Frederikshavn” un sērijā triumfēt ar 4-2. Pieredzējušais uzbrucējs izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un vienu rezultatīvu piespēli. Sešos “play-off” mačos Džeriņam seši (3+3) punkti, kas ir desmitais labākais rādītājs starp visiem spēlētājiem.

Veiksmīgi spēlēja arī Gunārs Skvorcovs, taču tas neglāba Odenses “Bulldogs” no zaudējuma pret Herlevas “Eagles” gan mačā, gan sērijā. “Buldogs” piedzīvoja zaudējumu ar 3:4 un sērijā piekāpās ar 2-4. Skvorcovs atzīmējās gan ar golu, gan piespēli. Cits Odensē spēlējošais latvietis Artūrs Salija spēlē nepiedalījās.

Zviedrija

Zviedrijas hokeja līgas (SHL) ceturtdaļfinālā Rodrigo Ābola un Riharda Mareņa pārstāvētā “Orebro” divu papildlaiku trillerī ar 3:4 piekāpās “Timra”. “Orebro” gan joprojām saglabā vadību sērijā (2-1).

Ābols laukumā pavadīja 19 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā viņš izdarīja vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja 13 no 17 iemetieniem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, kā arī spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +2. Tikmēr Marenis spēlēja maz (70 sekunde), taču sev atvēlētajā laikā viņš atzīmējās ar vienu spēka paņēmienu.

Savukārt Zviedrijas pēc spēka otrās līgas jeb “Allsvenskan” 1/4 fināla spēlē uzvaru svinēja Ērnšeldsvīkas “MoDo” ar Kristeru Gudļevski rezervē, kas ar 4:3 pieveica Renāra Krastenberga pārstāvēto Stokholmas AIK, sērijā panākot 2-1.

Slovākija

Savus trešos vārtus sešās “play-off” spēlēs guva Filips Buncis, palīdzot “Nitra” vienībai Slovākijas čempionāta 1/4 fināla mačā ar 5:2 pieveikt pamatturnīra labāko komandu “Kosice”. Buncis ar precīzu metienu izcēlās otrajā periodā. “Nitra” sērijā gan joprojām ir iedzinējos ar 1-2.

Tikmēr Patrika Zabusova, Vitālija Pavlova un Kristapa Bazeviča pārstāvētā Mihalovces “Dukla” ar 3:2 papildlaikā apspēlēja Bratislavas “Slovan”, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-1. Zabusovs un Pavlovs palika bez rezultativitātes punktiem, bet Bazevičs nebija Mihalovces vienības pieteikumā.

Čehija

Vītkovices “Ridera” Čehijas ekstralīgas 1/4 fināla spēlē ar 4:1 pieveica Brno “Kometa” un sērijā izvirzījās vadībā ar 2-1. Šīs sezonas “Ridera” rezultatīvākais spēlētājs Roberts Bukarts laukumā nedevās.