Lieliskais Strēlnieks dalīti rezultatīvākais uzvarā FIBA ČL spēlē

07/03/2023 23:51
Jānis Strēlnieks

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks otrdien Starptautiskās Basketbola federācija (FIBA) Čempionu līgas otrā posma ceturtajā mačā izcēlās ar 16 gūtajiem punktiem, viņa pārstāvētajai Atēnu AEK izcīnot uzvaru. AEK izbraukumā K apakšgrupas mačā ar rezultātu 69:63 (17:14, 14:19, 23:18, 15:12) pārspēja Limožas CSP.

Strēlnieks laukumā bija 20 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā grozā meta trīs no pieciem divu punktu metieniem, divus no sešiem tālmetieniem un četrus no sešiem soda metieniem. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, divas piezīmes un viena kļūda, sakrājot +/- rādītāju +4 un efektivitātes koeficientu astoņi. Brintons Lemārs un Strēlnieks ar 16 gūtajiem punktiem bija rezultatīvākie uzvarētāju komandas spēlētāji, bet 12 punktus sakrāja Pjērs Oriola. Pretinieku rindās 16 punktus sakrāja Nikolass Langs.

Atēnu vienība ar trīs uzvarām četrās spēlēs K apakšgrupā ir līdere, Malagas “Unicaja” ar trīs panākumiem tikpat mačos ieņem otro vietu, Stambulas “Galatasaray” trīs spēlēs tikusi pie vienas uzvaras un ir trešā, bet Limožas CSP zaudējusi visos četros mačos.

Vēl I apakšgrupas mačā Mareka Mejera pārstāvētā Jeruzalemes “Hapoel” savā laukumā ar rezultātu 77:65 (24:13, 17:25, 22:11, 14:16) uzvarēja Holonas “Hapoel”. Latvijas basketbolists laukumā bija 14 minūtes un 27 sekundes, kuru laikā neprecīzi izpildīja divus metienus divu punktu vērtībā, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, nopelnīja divas piezīmes, sakrāja +/- rādītāju -3 un efektivitātes koeficientu -1.

Jeruzalemes vienība ar trīs uzvarām četrās spēlēs I apakšgrupā ir līdere, bet Rodiona Kuruca pārstāvētā Strasbūras SIG, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, ar diviem panākumiem trīs mačos atrodas par vienu vietu zemāk. Dižonas JDA ar divām uzvarām ir trešā, bet Holonas klubs zaudējis visās četrās cīņās un ieņem pēdējo vietu.

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām katrā. Pirmo divu vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājas noskaidrosies dueļos līdz divām uzvarām, bet sezona noslēgsies ar “Final Four” turnīru maijā.

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolists Rolands Šmits otrdien Berlīnē ULEB Eirolīgas mačā guva sešus punktus un palīdzēja Kauņas “Žalgiris” vienībai izcīnīt panākumu. Kauņas basketbolisti viesos ar rezultātu 66:63 (15:14, 18:13, 11:18, 20:18) pārspēja Berlīnes “Alba”.

Šmits laukumā bija 21 minūti un 33 sekundes, kuru laikā grozā meta divus no pieciem divu punktu metieniem un divus no trijiem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu piezīmi, izprovocēja trīs pretinieku sodus un sakrāja efektivitātes koeficientu septiņi. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 14 gūtajiem punktiem bija Izajs Teilors, bet vēl desmit punktus pievienoja Edgars Ulanovs, kurš arī izprovocēja septiņas pretinieku piezīmes.

Berlīnes vienībā ar desmit punktiem izcēlās Maodo Lo, Džeilīns Smits un Lūks Sikma, kurš maču noslēdza arī ar desmit bumbām zem groziem. “‘Žalgiris” ar 14 uzvarām 27 mačos turnīra tabulā atrodas astotajā vietā, kamēr Berlīnes komanda ar bilanci 7-20 ierindojas pēdējā pozīcijā 18 komandu konkurencē.

Savukārt “Baskonia” izbraukumā ar rezultātu 85:81 (17:22, 23:21, 22:22, 23:16) uzvarēja Madrides “Real”.Artūrs Kurucs laukumā bija vienu minūti un piecas sekundes, kuru laikā neatzīmējās nevienā statistikas rādītājā. Vitorijas komandas labā 20 punktus guva Metjū Kostelo, kamēr pretinieku rindās rezultatīvākais ar 21 punktu bija Džanans Musa. “Baskonia” ar 15 uzvarām 27 mačos atrodas septītajā vietā, bet Madrides vienība ar 18 panākumiem un deviņām neveiksmēm ir vicelīdere.

Arī šajā sezonā Eirolīgā spēlē 18 komandas, kuras aizvada divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas finālčetrinieka turnīrs no 19. līdz 21.maijam norisināsies “Žalgiris” mājvietā Kauņā.Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālcīņā Belgradā ar 58:57  uzveica Madrides “Real”, turnīrā uzvarot otro sezonu pēc kārtas.