Lielmeistars Jeļisejevs, enerģiskais Jaks un astoņi ielaistie vārti – septiņi novērojumi pēc izlases pārbaudes spēlēm pret Šveici

02/05/2022 18:00
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase

Divi mači pret Šveici Latvijas izlases izpildījumā aizvadītās nedēļas nogalē atstājuši divejādu iespaidu. No vienas puses, spēles saturs it kā bija labāks nekā pret Franciju, no citas, ja spiežam pēc rezultātiem, tad tie nav labi, jo piedzīvoti divi zaudējumi ar kopējo rezultātu 3:8.

Varētu teikt, ka pašlaik valstsvienība atrodas pusceļā uz pasaules čempionātu. Aizvadīti četri no sešiem pārbaudes mačiem, sestdien un svētdien izlases sastāvs bija tuvāks tam, kāds tas būs Tampere. Komandai pagaidām nav pievienojušies Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji Elvis Merzļikins un Rūdolfs Balcers, taču arī bez viņiem šoreiz Arta Ābola, nevis Harija Vītoliņa vadītā vienība epizodiski izskatījās visai cienīgi. Ko tad varēja ieraudzīt 120 laukumā pavadītajās minūtēs pret Šveici?

1. Dodiet brīvu vietu Jeļisejevam

Nikolajs Jeļisejevs ir viens no interesantākajiem fenomeniem Latvijas hokejā. Cilvēks, kurš pēc pusotras sezonas “Optibet” hokeja līgā (OHL) pa taisno nonāca Rīgas “Dinamo”, savukārt aizvadītajā sezonā viņam 13 vārti 29 spēlēs. Cilvēks, kurš spēlējis olimpiādē, bet nav spēlējis PČ. Fantastiska tīrā meistarība, taču kaut kas viņa traucē (runā, ka fiziskā sagatavotība). Pirmajā spēlē pret Šveici uzbrucējs parādīja, kas notiek, ja viņam izveido momentu – viņš to arī realizē. Gribētos cerēt, ka Vītoliņa štābs spēs izmantot uzbrucēja potenciālu tikpat labi, cik to paveikuši “Dinamo” treneri sezonas pirmajā pusē.

2. Pretiniekiem gan to nevajadzētu dot

Nepamet sajūta, ka šai komandai ik pa laikam nepietiek ātruma un jaudas. Šveicieši vairākas reizes spējuši gūt vārtus vispār bez pretestības – atceramies realizēto izgājienu vienatnē pret Gustavu Dāvi Grigalu otrajā spēlē, tāpat kā vairākus vārtu guvumus pirmajā mačā, kad izšķirošajos brīžos Šveices izlases hokejistiem apkārt nebija neviena pretspēlētāja, kaut gan spēles plāns noteikti paredzēja kaut ko citu.

3. Jaks – enerģijas ladiņš

Patīkami pārsteidza Jānis Jaks. Atšķirībā no saviem izlases komandas biedriem, šis hokejists bija bez spēļu prakses kopš Pekinas olimpiskajām spēlēm, jo pēc turnīra viņš tā arī nepievienojās nevienam citam klubam, savukārt “Sochi” pēc olimpiādes vairs nespēlēja. Skaidrs, ka bija treniņi ar izlasi, tomēr nekādas nodarbības uz ledus neaizvietos spēļu pieredzi. Jaks īpaši neiekrita aizsardzībā, guva vārtus vairākumā pirmajā spēlē, kā arī vienā no epizodēm izsita ripu no vārtu līnijas, palīdzot Ērikam Vītolam. Kā vienmēr enerģisks un kustīgs – tieši tas, kas ir vajadzīgs.

4. Laiks demonstrēt kvalitatīvāku sniegumu

Pārbaudes spēles ir laiks ne tikai eksperimentiem, bet arī sagatavošanas posms. Ņemot vērā to, ka līdz čempionātam palicis mazāk par divām nedēļām, no komandas gribētos redzēt kvalitatīvāku sniegumu. Visvairāk tas attiecas uz piespēlēm – abās spēlēs bijušās epizodes, kad neprecīza piespēle tiek atdota brīdī, kas tas nav attaisnots, proti, kad neviens nepresingo. Tas pats attiecas arī uz momentu realizāciju – ja otrās spēles pirmajā periodā tiktu realizēts kaut viens, tad arī turpmāk spēles gaita noteikti būtu savādāka.

5. Vecās problēmas nekur nav pazudušas

Turpinot iepriekšējo rindkopu, gribētos atgriezties pie tā, ko rakstīju pēc spēlēm pret Franciju. Proti, trīs no četrām pārbaudes spēlēm Latvija ielaida pirmos vārtus un pēc tam vairs nespēja atspēlēties, kaut arī abos mačos vienā brīdī rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam. Negribētos ticēt, ka komandai ir problēmas ar koncentrāciju, bet kā lai savādāk izskaidro to, ka trīs spēlēs komanda ielaiž pirmā? Vairākums izskatījās cerīgāk, bet pēc to iespēju skaita, cik to dāvāja Šveice, vārtiem, spēlējot skaitliskajā pārsvarā, būtu jābūt vairāk. Šaubos, ka kāda no TOP komandām PČ mačos pret Latviju būs tikpat nedisciplinēta, kā Šveice.

6. Renārs Krastenbergs ir mans mīļākais spēlētājs

23 gadus vecais uzbrucējs vēl joprojām ir tādā vecumā, kad viņu var saukt par perspektīvo hokejistu. Tiesa, viņš jau izcīnījis vietu izlasē un negrasās to atdot. Krastenbergs bija viens no nedaudziem spēlētājiem, kuram nebija ko pārmest par 2021. gada PČ,  arī pret Šveici viņš turpināja iesākto. Aukstasinīgs hokejists, kurš it kā nav pamanāms, bet tajā pašā laikā regulāri veido momentus. Neatkarīgi no tā, kādā maiņā viņš spēlē. Indraša savainojuma dēļ Krastenbergs tika ielikts pirmajā maiņā ar Ķēniņu un Ābolu. Sajūta bija tāda, ka Renārs atrodas savā vietā. Reti kurš hokejists prot būt efektīvs gan pirmajā, gan ceturtajā virknējumā.

7. Vēl viens debitants ar vārtu guvumu

Pret Franciju ar pirmo vārtu guvumu izlasē izcēlās Klāvs Veinbergs, pret Šveici izcēlās Nauris Sējējs. Pirmais gols valstsvienībā vienmēr ir īpašs, it īpaši tad, kad tas palīdz samazināt deficītu līdz minimumam un atjaunot cerību. Šādas epizodes iedod pārliecību, it īpaši jaunajiem spēlētājiem. Gribētos novēlēt Sējējam, lai šis vārtu guvums palīdz viņam veikt nākamo soli attīstībā un palielināt konkurenci starp aizsargiem izlasē.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām