“Lielvārde”/”FatPipe” florbolisti ceturto reizi kļūst par Latvijas čempioniem

15/04/2023 22:25

“Lielvārde”/”FatPipe” florbolisti sestdien triumfēja “Elvi Florbola līgas” vīriešu turnīra finālā, izcīnot ceturto Latvijas čempiontitulu. Lielvārdes komanda finālā, kas norisinājās “Arēnā Rīga”, ar rezultātu 5:4 (1:2, 1:0, 2:2, 1:0) pārspēja “Valmieras” florbolistus.

Valmierieši guva divus vārtus mača pirmajās 15 minūtēs, precīziem esot Arvim Kārkliņam un Mārtiņam Brokam. Lielvārdes vienībai izdevās samazināt deficītu līdz vieniem vārtiem pēdējā trešdaļas minūtē, kad vairākumā “Valmieras” vārtsargu pārspēja Aivis Kusiņš. Tikmēr otrā perioda vidusdaļā neizšķirtu panāca Niks Blumfelds.

Savukārt izšķirošajā trešdaļā Lielvārdes komandai izdevās pārņemt vadību pēc spēlētām nepilnām trīs minūtēm, vārtus gūstot Kārlim Stukānam, bet mazāk nekā trīs minūtes līdz spēles beigām Armands Savins dubultoja pārsvaru.  Gvido Lauga pamatlaika pirmspēdējā minūtē guva vārtus “Valmieras” labā, samazinot pretinieku pārsvaru līdz vienam precīzam metienam.

Pamatlaika pēdējā minūtē valmierieši devās laukumā ar sešiem spēlētājiem un tika pie vairākuma, kuru 28 sekundes līdz spēles beigām prata izmantot Kevins Šmits, izlīdzinot rezultātu. Pagarinājumā pēc spēlētām četrām minūtēm un deviņām sekundēm uzvaru nesošos vārtus guva Maikls Nazarovs, kurš tika pie atlēkušās bumbiņas un raidīja to Valmieras komandas vārtos no ļoti tuvas distances.

Tikmēr  “Masters”/”Ulbroka” florbolisti atspēlējās no trīs vārtu deficīta un izcīnīja “Elvi Florbola līgas” vīriešu turnīra bronzas godalgas, ar rezultātu 8:5 (1:3, 2:1, 5:1) pārspējot “Ķekava”/RB&B.

Ķekavas florbolisti pirmajā trešdaļā pirmo 13 minūšu laikā guva trīs vārtus, precīziem esot Ernestam Ronim, Endijam Umbertam Barrusam un Renātam Deginam. “Masters”/”Ulbroka” izdevās vienus vārtus atgūt, 15.minūtē pretinieku vārtsargu pārspēja Matīss Kristiāns Morozovs.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Ķekavas komandai trīs vārtu pārsvaru atjaunoja Reinis Melgailis, taču atlikušajā perioda daļā pretiniekiem izdevās samazināt deficītu līdz vieniem vārtiem, Ķekavas komandas vārtsargu pārspējot Rūdolfam Vilmanim un Tomasam Kristoferam Birstiņam,

Izšķirošajā periodā “Masters”/”Ulbroka” guva piecus vārtus pēc kārtas, divas reizes izceļoties Eduardam Stūrem un vēl pa reizei bumbiņu “Ķekavas” komandas vārtos raidot Artūram Narogam, Morozovam un Birstiņam. Pēdējā pamatlaika minūtē Ķekavas labā vārtus vēl guva Toms Ķeirāns, taču ar to bija par maz, lai pacīnītos par panākumu.

“Lielvārde”/”FatPipe” pusfināla sērijā ar 4-1 pārspēja “Masters”/”Ulbroka”, bet “Valmiera” ar 4-0 bija pārāka par “Ķekava”/RB&B komandu. Pagājušās sezonas finālmačā Cēsu “Lekrings” ar 5:4 pārspēja 2020./2021.gada sezonas čempioni Kocēnu “Rubeni”.