“Liepāja” 11 vārtu spēlē pārspēj “Prizmu/IHS”

02/11/2019 19:58

Hokeja komanda “Prizma”/IHS sestdien Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) čempionātā nespēja nosargāt minimālu pārsvaru pār spēcīgo “Liepāju”, piedzīvojot zaudējumu papildlaikā.

“Liepāja” viesos ar rezultātu 6:5 (2:3, 2:1, 1:1, 1:0) uzvarēja “Prizma”/IHS, kas šosezon 13 spēlēs tikusi tikai pie viena panākuma.

Uzvarētāju rindās ar divi vārti un trīs rezultatīvas piespēles Markam Kaļeiņikovam, bet aizvadītā mēneša vērtīgākais čempionāta spēlētājs Bruno Zabis iekrāja četrus punktus (1+3). Mājinieku komandā divi vārti un divas piespēles pieredzējušajam Armandam Bērziņam, bet Kristaps Riekstiņš pievienoja vienus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles. Tāpat divus vārtus un piespēli nopelnīja Niks Voisečuks.

Mača rezultātu 26 sekundē ar precīzu metienu atklāja Voisečuks, bet liepājnieki izlīdzinājumu panāca vien perioda vidū, kad precīzs bija Zabis. Pēc astoņām minūtēm abas komandas jau bija panākušas 2:2, bet Voisečuka rezultatīvā piespēle Bērziņam, aptuveni pusminūti līdz pirmā perioda beigām ļāva “prizmiešiem” iegūt minimālu pārsvaru.

Otrā perioda sestajā minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Riekstiņš, bet Kaļeiņikova un Romāna Nekļudova precīzie raidījumi trešdaļas izskaņā atgrieza neizšķirtu uz rezultāta tablo. Bērziņš trešā perioda astotajā minūtē izvirzīja vadībā mājiniekus (5:4), kas noslēdzošajā minūtē nopelnīja noraidījumu, kā rezultātā liepājnieki noņēma vārtsargu un laukumā devās sešu vīru sastāvā. Šāda taktika nesa augļus, jo nieka 45 sekundes līdz trešdaļas beigām ar spēcīgu metienu no zilās līnijas 5:5 panāca Reinis Demiters.

Papildlaika trešajā minūtē mājinieki neveiksmīgi nospēlēja aizsardzības zonā, kā rezultātā lieliskā metiena pozīcijā nonāca Kristers Freibergs, ar precīzu metienu kaldinot savas komandas devīto uzvaru 15 mačos.

Savukārt otrā sestdienas spēlē pārsteidzošu uzvaru izcīnīja Hokeja skola “Rīgas”, kurai tas bija trešais panākums 13 spēlēs.

“Rīga” viesos ar rezultātu 4:2 (2:0, 2:0, 0:2) pārspēja “Zemgale”/LLU hokejistus. Uzvarētāju labā ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Rodrigo Laviņš, bet Gustavam Ozoliņam un Raulam Slišānam divas rezultatīvas piespēles. “Zemgaliešu” vienībā ar vārtiem izcēlās Vladislavs Adeļsons un Ričards Bernhards.

Ar 24 punktiem 12 spēlēs pirmo vietu ieņem “Kurbads”, tālāk ar 23 punktiem 15 mačos seko “Liepāja”, bet labāko trijnieku ar 18 punktiem 11 dueļos noslēdz “Olimp”. “Mogo” 12 spēlēs iekrājuši 15 punktus, bet “Zemgale”/LLU, aizvadot par divām spēlēm vairāk, tikuši pie 14 punktiem. Tikpat spēlēs Daugavpils “Dinaburga” izcīnījuši deviņus punktus, part trijiem mazāk ir “Rīgai”, kas nospēlējusi 13 mačus, bet “Prizma”/IHS iekrājusi trīs punktus.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas. Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.