“Liepāja” ar piekto mēģinājumu izcīna pirmo uzvaru pret “Ventspili”

30/03/2021 21:13
Ilja Gromovs

“Liepājas” komanda otrdien “Pafbet” Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē pirmo reizi piecos savstarpējos mačos izcīnīja uzvaru pret “Ventspili”. “Liepāja” viesos ar 79:78 (14:24, 24:16, 19:19, 22:19) uzvarēja “Ventspili”.

Liepājas komandā 19 punktus un septiņas bumbas zem groziem nopelnīja Dāvis Geks, 16 punkti Guntim Sīpoliņam, bet Renārs Birkāns izcēlās ar 14 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm. Mājinieku rindās 23 punkti Artūram Ausējam, Viljamss Reimens pievienoja 16 punktus un sešas bumbas zem groziem, kamēr vēl 15 punktus un desmit atlēkušās bumbas nopelnīja Kristofers Kofijs.

Iepriekšējos dueļos ventspilnieki uzvarēja ar 92:91, 73:64, 96:92 (pagarinājumā) un 73:71.

Spēles pirmās piecas minūtes aizritēja sīvā cīņā, lai arī mājinieki lielākoties bija vadībā ar trīs līdz četru punktu pārsvaru. Kad pirmajā ceturtdaļā bija atlikušas četras minūtes, Dāvja Geka precīzais tālmetiens vadībā izvirzīja viesus (13:12). Minūti vēlāk tablo vēstīja neizšķirtu 14:14, bet atlikušajās minūtēs uzbrukumā veiksmīgāk darbojās mājinieki, veicot desmit punktu atrāvienu, kas pirmās desmit minūtes ļāva uzvarēt ar 24:14.

Otrajā ceturtdaļā spēku samēru kausi apgriezās kājām gaisā. Ventspilnieki otrās ceturtdaļas vidū bija vadībā ar +14 (36:22), taču nākamos punktus izdevās gūt vien pēc trim ar pusi minūtēm. Šajā laika sprīdī liepājnieki paspēja gūt desmit punktus un pietuvojās līdz -4 (32:36). Sākoties pēdējai minūtei, Geks sākotnēji realizēja abus soda metienu, bet dažas sekundes vēlāk arī precīzi izpildīja tālmetienu, panākdams 36:40. 13 sekundes līdz puslaika beigām Renāra Birkāna divi gūtie punkti pretinieku pārsvaru sadeldēja vēl uz pusi.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Ventspils” atjaunoja četru punktu pārsvaru, bet ar precīziem tālmetieniem atbildēja Geks un Sīpoliņš (44:42). Tuvojoties ceturtdaļas vidum, Geks ar vēl vienu “trejaci” nokārtoja +5 (49:44), taču Kofijs brīdi vēlāk panāca neizšķirtu 49:49. Līdz pat ceturtdaļas beigām spēle turpinājās punkts punktā. “Ventspils” pēc 30 spēlētām minūtēm bija vadībā ar 59:57, jo aptuveni divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām divpunktu metienu realizēja Kristaps Ķilps.

Birkāns pēdējās ceturtdaļas sākumā panāca izlīdzinājumu (59:59), turpinājumā rezultāta tablo divreiz vēstīja neizšķirtu, taču viesiem pēc Iļjas Gromova veiksmīgā uzbrukuma sešas minūtes līdz finālsvilpei izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru 67:62. Viesiem uz brīdi bija deviņu punktu pārsvars, tomēr, tuvojoties spēles beigām, ventspilnieki straujiem soļiem deficītu lēnām samazināja. Artūra Ausēja tālmetiens nepilnu pusotru minūti līdz spēles beigām panāca -3 (72:75), pusminūti vēlāk viņš ar diviem precīziem “sodiņiem” nokārtoja 74:75, bet vēl divi soda metieni 14 sekundes līdz finālsvilpei nebija gana, lai mājinieki atgūtu zaudēto.

Abiem klubiem šī bija pirmspēdējā spēle šosezon. “Liepāja” trīs dienas vēlāk regulāro čempionātu noslēgs ar maču pret “VEF Rīga”, bet ventspilnieki 3.aprīlī tiksies ar “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”. Sezonas izskaņa komandām izvērtusies visai līdzīga, jo “Ventspilij” pēdējās piecās spēlēs ir trīs zaudējumi, bet liepājnieki šajā pašā laika sprīdī izcīnījuši par vienu uzvaru vairāk. “Ventspils” pēc uzvaras savstarpējā spēlē ar 73:71 nākamajos divos mačos savā grozā ielaida 100 un vairāk punktus, piedzīvojot zaudējumus. Ar 92:100 atzīts “Ogres” pārākums, bet “VEF Rīga” pēdējā duelī ventspilniekus sagrāva ar 103:59.

“Liepāja” pēdējā mačā ar 93:62 pārliecinoši uzvarēja Valmieras klubu, bet iepriekš zaudēja “Ventspilij” un “VEF Rīga” (74:85). Māris Gulbis ar vidēji spēlē gūtiem 17,11 punktiem ir “Ventspils” līderi un trešais labākais punktu guvējs līgā, bet “Liepājas” komandā rezultatīvākais ar vidēji 14,17 punktiem ir Dāvis Geks.

Latvijas komandu grupā līdere ar 22 uzvarām 24 spēlēs ir “VEF Rīga”, tālāk ar 14 uzvarām 24 cīņās ir “Ventspils”, bet 14 panākumi 24 dueļos ir “Ogrei”. “Liepāja” 24 spēlēs izcīnījusi 12 uzvaras, Valmieras komandai 24 dueļos ir septiņas uzvaras, kamēr “Latvijas Universitāte” 24 spēlēs tikusi pie trim panākumiem. Pirms sezonas apstiprinātais kalendārs paredzēja, ka līdz 6.decembrim katras valsts komandas spēlēs tikai savā starpā, bet sezonas turpinājumā notiks starpvalstu spēles. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju reģionā, līgas valde nolēma pamatturnīru izspēlēt abās valstīs atsevišķi. Pēc diviem atsevišķiem turnīriem Latvijas un Igaunijas grupās pa trim labākajām katras valsts komandām iegūs tiesības spēlēt Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīrā, kas no 8. līdz 11.aprīlim notiks Rīgā.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalās 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – Tallinas Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.