“Liepāja” atkal klūp pret tukumniekiem; pastarīšu duelī uzvarētāju nenoskaidro

20/08/2022 18:08

Šodien “Optibet Virslīgā” aizvadīti pirmie 25. kārtas mači. Jau pirmajā spēlē pārsteigums – “Tukums 2000″/”Telms” savā laukumā pārsteidzoši ar rezultātu 2:1 pieveica “Liepāju, savukārt citā mačā svarīgā duelī par izvairīšanos no priekšpēdējās pozīcijas “Metta” un Jūrmalas “Spartaks” uzvarētāju nenoskaidoja (0:0).

Mačā starp pretendenti uz medaļām “Liepāju” un tabulā septītajā vietā esošajiem tukumniekiem rezultāts tika atklāts 16.minūtē, kad pēc Slavišas Radoviča centrējuma no kreisās puses pirmais pie bumbas bija Gotjē Mankenda, no vārtsarga laukuma līnijas ar kāju raidot bumbu vārtu labajā stūrī un izvirzot vadībā liepājniekus. 33.minūtē Niks Sliede savā soda laukumā nogāza Luisu Paulu Ilariu jeb Dodo, taču bumba pēc Dodo 11 metru soda sitiena lidoja garām vārtu kreisajam stūrim. Jau nākamajā minūtē bumba pēc mājinieka Jāņa Krautmaņa sitiena no soda laukuma tika pāri vārtu līnijai – 1:1.

40.minūtē viesu soda laukumā bumba pēc Krautmaņa sitiena trāpīja pa roku Radovičam, un tiesnesis piesprieda soda sitienu. 11 metru soda sitienu ar neatvairāmu sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī realizēja Ibraima Sovs. Jau 43.minūtē laukuma vidū Sovs pret Mankendu pārkāpa noteikumus laukuma vidū, saņemot otru dzelteno kartīti un atstājot Tukuma komandu mazākumā. Pirmo kartīti viņš nopelnīja mača 20.minūtē.

86.minūtē Mankenda ar otru dzelteno kartīti, kas tika nopelnīta par sitienu pa seju pretiniekam Tukuma komandas soda laukumā, atjaunoja līdzsvaru laukumā spēlētāju skaitā, abām komandām paliekot desmit futbolistu sastāvā. Mača kompensācijas laika otrajā minūtē mājinieks Niks Sliede no vārtu līnijas izsita Roberta Savaļnieka raidīto bumbu. Tukumniekiem laimīga uzvara, kamēr “Liepājas” izredzes uz medaļām strauji pasliktinājušās. Tamaza Pertijas vadītie liepājnieki virslīgā bija uzvarējuši trīs mačos pēc kārtas, visos – ar vienu vārtu pārsvaru. Pēdējo zaudējumu Latvijas čempionātā liepājnieki cieta pirms diviem mēnešiem tieši pret tukumniekiem.

Dienas otrajā mačā “Daugavas” stadionā starp “Mettu” un “Spartaku” viesi palika mazākumā 83.minūtē, kad laukuma vidū Klāvs Kramēns nogāza Miku Vasiļevski, kurš spēlē bija iesaistījies 75.minūtē. Kājas traumas dēļ laukumu 85.minūtē bija spiests pamest Žans Mbasī Zambgala, kuru nomainīja Noa Meroža, taču rezultātu tas neietekmēja.

“Metta” virslīgā bija piedzīvojusi divus zaudējumus pēc kārtas, bet uzvaras garšu augstākajā līgā pēdējo reizi izjuta maija sākumā. Tikmēr “Spartaks” bija zaudējis trijās no pēdējām četrām spēlēm. Metta” komanda ir “Spartaka” tiešā konkurente par nenonākšanu priekšpēdējā pozīcijā. Pirmajā aplī ar 2:0 uzvarēja “Metta”, bet otrajā “Spartaks” revanšējās un pretiniekus uzveica ar 4:2. Otrajā mačā ar “hat-trick” izcēlās Abiuduns Ogunniji, kurš karjeru turpina “Auda” komandā.