“Liepāja” atklātā vēstulē LFF Tiesnešu komitejai lūdz izvērtēt sestdienas mača ar RFS tiesāšanas kvalitāti

05/10/2021 16:12
FK Liepāja

“Optibet” Virslīgas komanda “Liepāja” pēc 1:1 neizšķirta savā laukumā ar līdervienību RFS otrdien vērsusies pie Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta Vadima Ļašenko un LFF Tiesnešu komitejas priekšsēdētāja Jāņa Mežecka ar lūgumu izvērtēt spēles arbitra Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) kategorijas tiesneša Vitālija Spasjoņņikova darbību.

Jau ziņots, ka sestdien 58.minūtē pēc Mihaila Gordeičuka sitiena bumba rikošetā no RFS futbolista nonāca vārtos, bet 16 minūtes līdz pamatlaika beigām pēc stūra sitiena Žiga Lipuščeks ar galvu raidīja bumbu mērķī, panākot 1:1. “Liepāja” savā vēstulē atsaucas uz “nekvalitatīvu un neobjektīvu” tiesāšanu šajā spēlē, kas ietekmēja tās rezultātu.

Liepājnieki atsaucas arī uz 14.maija spēli Liepājā starp šiem pašiem pretiniekiem, kad strīdīgs epizodes traktējums 55.minūtē noveda pie Emersona Santanas Deusleisānu vārtiem, viesiem izlīdzinot rezultātu un vēlāk uzvarot ar 2:1. Savukārt sestdienas spēlē īpaša uzmanība tiesneša darbībai pievērsta epizodē, kurā pēc Elvja Stugļa spēles ar roku savā soda laukumā netika fiksēts 11 metru soda sitiens pa RFS vārtiem.

View this post on Instagram

A post shared by Futbola Klubs Liepāja (@fkliepaja)

Vēstulē minēts, ka klubs vairākkārt ierosinājis LFF piesaistīt “kvalificētus, tai skaitā ārvalstu tiesnešus un čempionāta centrālajām un valsts kausa spēlēm”, taču ierosinājums palicis bez rezultāta. Spēlē mājiniekiem tika piešķirtas sešas, bet RFS futbolistiem – trīs dzeltenās kartītes. Spasjoņņikovs kopā ar Andri Treimani un Aleksandru Anufrijevu ir viens no trim Latvijas FIFA kategorijas tiesnešiem.

Pēc sestdienas spēlēm virslīgā pirmo vietu ar 55 punktiem 23 dueļos ieņem RFS. 51 punkts 23 spēlēs ir “Valmierai”, 46 punkti 23 cīņās ir “Riga” komandai un 45 punkti 25 spēlēs “Liepājas” vienībai. Tālāk ar 34 punktiem 25 spēlēs seko “Spartaks”, bet 29 punkti 24 cīņās ir “Daugavpilij”. 19 punkti 25 mačos ir “Metta”, bet Daugavpils “Noah Jurmala” ar trim punktiem 28 mačos ir pēdējā vietā.

Virslīgas sezonu uzsāka deviņas komandas, bet čempionāta gaitā vispirms par izstāšanos paziņoja titulētākā no deviņām komandām “Ventspils”, bet pēc tam – arī skandāliem apvītā Daugavpils “Noah Jurmala”. Šī gada virslīgas čempions tiek noskaidrots četru apļu turnīrā.