“Liepāja” dramatiskā mačā piedzīvo neveiksmi pēcspēles sitienos pret Sofijas CSKA un izstājas no Konferences līgas

29/07/2021 19:54

“Liepājas” futbolisti ceturtdien savā laukumā UEFA Konferences līgas otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē pēcspēles sitienos piekāpās Sofijas CSKA un izstājās no turnīra. “Liepāja” un Sofijas CSKA 120 minūšu laikā “Daugavas” stadionā Liepājā, tāpat kā Sofijā, vārtus neguva (0:0), un 11 metru pēcspēles sitienos ar 3:1uzvarēja CSKA.

Vienīgais trāpīgais sitiens pa vārtiem pirmajā puslaikā bija tā beigās CSKA futbolistu izpildījumā. Pēc centrējuma no labās puses ar galvu no vārtsarga laukuma robežas zem pārliktņa sita Jordi Kaisedo, taču centienus ieņemt mājinieku vārtus likvidēja vārtsargs Krišjānis Zviedris.

Tomēr vēl vairākus bīstamus raidījumus vārtos atvairīja laukuma spēlētāji. Vienīgo dzelteno kartīti puslaikā 23.minūtē nopelnīja aizsargs Ivans Turicovs viesu rindās. Otrā puslaika pašā sākumā pēc aizsardzībā izsistas bumbas medicīniskā palīdzība bija vajadzīga Vjačeslava Isajeva mugurai.

Turpinoties cīņai laukumā bez vārtu gūšanas momentiem, komandas apmainījās ar dzeltenajām kartītēm. 53.minūtē tādā veidā mājinieku rindās izcēlās Hogans Ukpa, bet deviņas minūtes vēlāk viesiem ar dzelteno plāksteri atzīmējās Hamza Čatakovičs.

73.minūtē komandu saņemtās dzeltenās kartītes tiesnesis vienādoja, piešķirdams mājinieku rindās dzelteno kartīti par uzbrukuma pārtraukšanu laukuma centrālajā zonā Milanam Mirosavljevam. Nedaudz vairāk nekā 20 minūtes līdz pamatlaika beigām komandas sāka veikt spēlētāju maiņas. “Liepājai” Dmitriju Bagu nomainīja Krišs Kārkliņš, kurš 89.minūtē nopelnīja dzelteno kartīti, un Vadimu Žuļevu – Oļegs Veretilo. Tikmēr viesiem Janika Vildshuta vietā nāca Georgijs Jomovs, bet Čatakoviču nomainīja Žefersons.

81.minūtē vienīgo reizi pamatlaikā pa viesu vārtiem trāpīja mājinieki, taču Jevgeņija Berjozkina raidīto bumbu tvēra viesu vārtsargs Gustavu Busatu. 86.minūtē reidā uz pretinieku vārtiem tikai nedaudz garām viesu vārtu labajam stūrim bumba lidoja pēc Dodo sitiena, iepriekš skarot kādu no bulgāru spēlētājiem. Pagarinājuma pirmajā daļā Mirosavljevu nomainīja Milošs Ostojičs, kurš kompensācijas laikā tika pie dzeltenās kartītes.

Pagarinājuma otrajā daļā abas komandas veica vēl maiņas, un laukumā liepājniekiem devās arī Valērijs Šabala un Eduards Tīdenbergs. 111.minūtē dzelteno kartīti viesiem nopelnīja Amoss Jugā. Pirmie sist sāka viesi, un uz Greiema Kerija precīzu sitienu atbildēja Marko Šimičs. Otrajā sērijā Kaisedo bija precīzs, bet Jurija Tkačuka sitienu pa vidu vārtiem atvairīja CSKA vārtsargs – 2:1 viesu labā.

Trešajā sērijā pāri vārtiem sita Ahmeds Ahmedovs, bet arī Šabalas sitienu turpat, kur bumbu raidīja Tkačuks, Busatu atvairīja. Ceturtajā sērijā precīzi bumbu gar labo stabu vārtos raidīja, bet vēl viena neveiksme Seidinas Keitā izpildījumā, sitot pāri vārtiem, kā uzvarētājiem no Liepājas ļāva aizbraukt CSKA futbolistiem – 3:1 viņu labā.

“Liepāja”, kurai ticis visspēcīgākais pretinieks šajā kārtā, pirmajā kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā ar 5:2 uzvarēja Ziemeļmaķedonijas komandu Strugas “Trim-Lum”, kamēr bulgāri no pirmās kvalifikācijas kārtas bija atbrīvoti un tā vietā cīnījās par Bulgārijas Superkausu, ar 0:4 (0:2) piekāpjoties čempionei Razgradas “Ludogorets”. Pirmajā cīņā Sofijā liepājnieki nosargāja bezvārtu neizšķirtu – 0:0. Liepājnieki pēc mača Sofijā nav aizvadījuši ne mača, kamēr CSKA viesos pirmajā Bulgārijas čempionāta kārtā ar 4:2 pārspēja Sofijas “CSKA 1948”

“Liepāja” ar 31 punktu 17 mačos Latvijas čempionātā ieņem ceturto vietu. Savukārt iepriekšējā Bulgārijas čempionātā, kas beidzās maija beigās, CSKA ar 59 punktiem 31 spēlē ierindojās trešajā vietā. Turklāt maija vidū CSKA kļuva par Bulgārijas kausa ieguvēju, tāpat kā to novembrī paveica “Liepāja”.

“Liepājas” futbolisti uzvaras gadījumā trešajā kārtā pretī stāsies pretī pāra Ščecinas “Pogoņ” no Polijas un Horvātijas “Osijek” uzvarētājiem. Pirmā cīņa šajā duelī beidzās bez vārtu guvuma. Kad Latvijā būs plkst.21, viesos sāksies pārējo divu Latvijas komandu mači. Skopjē “Riga” tiksies ar Ziemeļmaķedonijas klubu Tetovas “Škendija”, maču translējot kanālam “Sportacentrs.com TV”, bet RFS Felčutā viesosies pie “Puskas Akademia” no Ungārijas.

Otrās kvalifikācijas kārtas cīņas notiks 22. un 29.jūlijā, bet trešās kārtas cīņas – 5. un 12.augustā. “Valmiera” izstājās jau pirmajā kārtā, pret Lietuvas vienību Marijampoles “Sūduva” divu maču summā piekāpjoties ar 1:2. “Play-off” jeb ceturtās kārtas izloze notiks 2.augustā, bet pašas šīs kārtas spēles – 19. un 26.augustā. Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā. UEFA Eiropas Konferences līgas pamatturnīrā spēlēs 32 komandas, no kurām garākais ceļš līdz pamatturnīram ir piecas kvalifikācijas kārtas.

Leģionāri

Tikmēr Visu trīs Latvijas spēlētāju komandas UEFA Konferences līgas otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlēs ceturtdien guva uzvaras. Raivja Jurkovska pārstāvētā Īrijas “Dundalk” viesos ar 2:1 (1:1) pārspēja Tallinas “Levadia”. Mača 17.minūtē rezultātu atklāja “Levadia” pussargs Ernests Agjiri, bet 44.minūtē atbildes vārtus guva Īrijas komandas uzbrucējs Deivids Makmilans.

Otrajā puslaikā vārti netika gūti, bet kompensācijas laika otrajā minūtē vārtus guva “Dundalk” pussargs Viljams Pačings. Jurkovskis spēli sāka pamatsastāvā. 58.spēles minūtē viņš saņēma dzelteno kartīti. Abu komandu pirmajā cīņā rezultāts bija neizšķirts 2:2. Nākamajā kārtā uzvarētāji tiksies ar Arnemas “Vitesse” no Nīderlandes.

Latvijas izlases pussarga Jāņa Ikaunieka pārstāvētā Kuopio KuPS no Somijas UEFA Konferences līgas otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē pārspēja Poltavas “Vorskla” no Ukrainas. Spēle Poltavā beidzās ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) KuPS labā. Tā kā pirmajā abu komandu mačā tika fiksēts neizšķirts 2:2, summā ar 5:4 uzvarēja Ikaunieka pārstāvētais klubs,  kurš trešajā kārtā pretī var saņemt Kazahstānas vienību “Astana” vai Saloniku “Aris” no Grieķijas. Pirmajā mačā Kazahstānas klubs savā laukumā uzvarēja ar 2:0.

Pirmajā puslaikā abas komandas rādīja līdzīgu sniegumu, gandrīz vienādu laiku kontrolējot bumbu, tomēr vārti netika gūti. Spēles 49.minūtē precīzs bija “Vorskla” pussargs Olivers Tills, bet jau pēc nepilnas minūtes atbildes vārtus guva KuPS pussargs Žordāns Sebans, bet 63.minūtē Ukrainas kluba pārsvaru atjaunoja Oleksandrs Skļars. Kompensācijas laika 3.minūtē Urho Nisile izlīdzināja rezultātu.

Papildlaika 95.minūtē sarkano kartīti saņēma “Vorskla” aizsargs Bogdans Kušnirenko, bet pēc piecām minūtēm Rangels guva KuPS trešo vārtus. Ikaunieks laukumā pavadīja visu spēles pamatlaiku un kompensācijas laiku, bet papildlaikā viņa vietā laukumā nāca Makdonalds Ngva Niba.

Polijas Superkausa ieguvēja Čenstohovas “Rakow” ar Vladislavu Gutkovski ierindā savā laukumā ar 1:0  (0:0, 0:0, 0:0, 4:3) pēcspēles sitienos uzvarēja Marijampoles “Sūduva”.

“Rakow” pirmajā puslaikā bija aktīvāka, tomēr vārtu guvumā tas nerealizējās. Arī otrajā puslaikā un papildlaikā vārtus neviena komanda neguva.  Pēcspēles sitienos precīzs bija “Rakow” uzbrucējs Ivi, Jakubs Araks, aizsargs  Frans Tudors un Marko Poletanovičs, bet Lietuvas kluba rindās precīzus pēcspēles sitienus izpildīja pussargs Nikolass Gorobsovs, uzbrucējs Aleksandrs Makss, uzbrucējs Ksavjers Ausmendi Aruabarens, bet aizsargs Nikolass Taravels un uzbrucējs Aleksandros Gargalacidis netrāpīja vārtos.

Gutkovskis spēli sāka pamatsastāvā, bet 46.minūtē viņu nomainīja Sebastjans Musjoliks. Pirmajā abu komandu spēlē Lietuvā rezultāts bija bezvārtu neizšķirts. Pāra dueļa uzvarētājs trešajā kārtā spēlēs ar Kazaņas “Rubin” no Krievijas.