“Liepāja” gaidāmajā sezonā sadarbosies ar Anglijas otrās līgas klubiem

Gordons Jangs, Mareks Zuntners, sportazinas.com
Foto: liepajniekiem.lv

Latvijas futbola Virslīgas komanda “Liepāja” šajā starpsezonā pastiprinājusies ar vairākiem leģionāriem, turklāt vienības sastāvs ir nokomplektēts par 99%, vēsta portāls “liepajniekiem.lv”

Pagājušās nedēļas izskaņā organizācija atklāja, ka virslīgas komandas sastāvs jau janvāra pirmajās dienās ir gandrīz pilnībā nokomplektēts. Komandai pievienojušies spēlētāji no Ganas, Nigērijas, Gruzijas, Brazīlijas, Senegālas, kā arī vietēji spēlētāji kā Kristaps Zommers, Vadims Žuļevs un Daniils Ulimbaševs. Tapat komanda sadarbosies ar Anglijas otrās spēcīgākās līgas “Championship” klubiem Šefīldas “United” un Līdsas “United”.

“Liepājas futbolā atkal tiek pāršķirta jauna lappuse un organizācijas darbība ir kļuvusi profesionālāka,” portālā citēts vienības treneris Mareks Zuntners, kurš atklāja, ka klubam esot piedāvāts gados jauns spēlētājs ar Itālijas A sērijas pieredzi, taču tajā pozīcijā, kurā spēlē Jānis Ikaunieks un Mārtiņš Ķigurs. Klubs no piedāvājuma atteicies, jo šo pozīciju ir rezervējis saviem futbolistiem.

Savukārt kluba jaunais īpašnieks Oļegs Hramovs izteicies, ka vienība koncentrēsies rezultāta sasniegšanai. “Mēs orientējamies uz rezultāta sasniegšanu ar savu darbu, nevis strādājot ar tiesnešiem vai vēl kaut kā. Uzlabojam kluba medicīnas daļu, lai spēlētāji šajā ziņā justos pieskatīti. Šis jautājums īpaši svarīgs ir gados jaunajiem spēlētājiem, kuru karjera var neizdoties, ja viņi traumu dēļ ir spiesti ilgu laiku izlaist treniņus un spēles. Kluba ārsts rūpēsies ne tikai par virslīgas komandas spēlētājiem, bet arī par dublieriem.”

“Pagājušajā gadā cilvēki runāja, ka komandā ir daudz Āfrikas futbolistu,” turpināja Hramovs. “Kāda starpība – afrikāņi vai neāfrikāņi? Mēs liekam uzsvaru uz jaunajiem, uz saviem spēlētājiem, taču viņiem ir vajadzīgi arī pieredzējuši futbolisti, lai attīstītos un sasniegtu rezultātu. Iespējams, ka mēs arī dublieru komandai piesaistīsim labākos sava vecuma jaunos futbolistus, kuriem nav iespēju spēlēt citos klubos. Mums šobrīd grūtību nav, ir sapratne ar labu treneru štābu, kas labi saprotas savā starpā, ir laba sadarbība ar pilsētu. Gribam palielināt jauniešu skaitu tribīnēs un organizēt viņiem konkursus ne tikai rudenī.”

“Liepājas” galvenā trenera amatā darbu turpinās skots Gordons Jangs, kuram ar klubu ir spēkā divu gadu līgums. Viņam asistēs Mareks Zuntners, bet par vārtsargu treneri turpinās strādāt Viktors Spole. Lielbritānijā ir sameklēts fiziskās sagatavotības treneris Ričards Endrjū, bet Šefīldas “United” sistēmas speciālista Lī Volšova pienākumos ietilpšot darbs ar “Liepājas” U21 vecuma jeb dublieru komandu.

Sākotnēji “Liepāja” cerēja sastāvu nokomplektēt līdz otrās treniņnometnes sākumam februāra vidū. Tomēr jaunpienācēju piesaistīšana ritējusi tik raiti, ka jau janvāra pirmajā dienā klubs uzskata, ka sastāvs ir nokomplektēts par 99 procentiem. Vairākus spēlētājus liepājnieki pārbaudīšot februārī Turcijā, bet ar pāris potenciālajiem jaunpienācējiem vēl notiekot pārrunas.

Viens no liepājnieku papildinājumiem ir 31 gadu vecais brazīlietis Dudu jeb Luišs Paulu Hilariu. Viņš savulaik spēlēja Horātijas grandā Zagrebas “Dinamo”, kur to pārstāvēja ar tādiem Horvātijas izlases spēlētājiem kā Šimi Vrsaļko, Milanu Badelju, Mateo Kovačiču un Andreju Kramariču.

Vrsaļko pēc tam pārstāvēja arī pasaules futbola grandu Madrides “Atletico”, bet Kovačičs ir Madrides “Real” īpašumā, bet šobrīd spēlē Londonas “Chelsea” vienībā Anglijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par