“Liepāja” gūst panākumu un saglabā vadību OHL

16/09/2020 22:02
HK Liepāja hokejisti

“Mogo”/LSPA un “Liepāja” klubi trešdien svinēja uzvaru Latvijas “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē, liepājniekiem ar trim uzvarām trijos mačos saglabājot vadību līgā.

“Liepāja” Daugavpilī ar 6:2 (2:0, 3:0, 1:2) pieveica Daugavpils “Dinaburgu”.

Uzvarētāju labā vārtus guva Rihards Ričards Fomins, Bruno Zabis, Raivo Freidenfelds, Kristers Freibergs, Egils Kalns un Linards Mazurs-Mago, bet mājiniekiem – Vadims Vabiščevičs un Māris Ļeščovs.

Fomins un Zabis pārspēja mājinieku vārtsargu Maksimu Čmutovu pirmās trešdaļas sākumā, bet otrā perioda sākumā ar vēl diviem precīziem raidījumiem Freidenfelda un Freiberga izpildījumā liepājnieki praktiski nodrošināja uzvaru.

Mājinieki pēc 0:5 divus vārtus atguva, turklāt Vabiščevičs izcēlās mazākumā.

Trešā perioda sākumā Romāns Ņekļudovs viesu rindās par grūšanu uz apmales nopelnīja 2+10 soda minūtes, bet komandas uzsāka noraidījumiem bagātu periodu, abas kopā trešdaļā sakrājot 36 soda minūtes. Visā spēlē uz abām komandām kopā 58 soda minūtes, no kurām viesu kontā 28 minūtes.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Artjoms Pankevičs mājinieku un Klāvs Plāncis – viesu rindās.

Citā mačā “Mogo”/LSPA mājās ar 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) pārspēja “Prizma”/IHS vienību.

Divus vārtus guva Roberts Šremps, pa vieniem – Jānis Ozoliņš, Jānis Straupe, Kārlis Čukste un Edgars Kurmis.

Vārtos visus 16 pretinieku metienus atvairīja Henrijs Ančs.

Ozoliņš un Straupe vārtus pirmā perioda nogalē guva 84 sekunžu laikā, bet divus pēdējos “golus” iemeta Šremps.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīts Šremps un Dāvis Straupe.

Nākamā spēle OHL ceturtdien, kad Hokeja skolas “Rīga” uzņems “Olimp”/”Venta 2002”.

Turnīra tabulas vadībā ar sešiem punktiem trijos mačos ir “Liepāja”, kurai ar četriem punktiem tikpat spēlēs seko “Mogo”/LSPA. Pa diviem punktiem ir “Zemgale”/LLU, “Olimp”/”Venta 2002” un Hokeja skolas “Rīga”, bet bez punktiem palikusi Daugavpils “Dinaburga” un “Prizma”/IHS.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.