“Liepāja” izvirzās tabulas galvgalī Optibet hokeja līgā, HS “Rīga” pirmā uzvara šosezon

12/09/2020 21:08
HK Liepāja hokejisti

Latvijas “Optibet” hokeja līgas (OHL) sezonas turpinājumā sestdien ar otro uzvaru divos mačos turnīra tabulas galvgalī izvirzījās “Liepāja”, bet pirmo panākumu šosezon Daugavpilī svinēja Hokeja skola “Rīga”.

“Liepāja” mājās ar 7:4 (2:1, 2:1, 3:2) pārspēja “Prizma”/IHS.

Divus vārtus mājiniekiem guva Egils Kalns, kura kontā arī rezultatīva piespēle, Bruno Zabis un Kārlis Ozoliņš, vienus – Mārtiņš Gipters. Deviņi mājinieku hokejisti sakrāja vismaz pa diviem rezultativitātes punktiem.

Viesiem pa vārtiem guva Rihards Dombrovskis, Armands Bērziņš, Valters Apfelbaums un Roberts Priževoits. Priževoitam (1+1) un Artūram Treimanim (0+2) pa diviem rezultativitātes punktiem.

Devītajā minūtē Priževoits izvirzīja vadībā viesus, uz ko mājinieki līdz mača vidum atbildēja ar četriem vārtiem, turpinājumā kontrolējot notikumu gaitu laukumā.

Viesiem visi vārti tika gūti vairākumā, mājinieki šādā veidā izcēlās trīsreiz, divreiz realizējot divu vīru pārsvaru.

Par labāko mājinieku rindās tika atzīts Zabis, bet rīdziniekiem – Priževoits.

Otrā mačā pirmo panākumu sezonā izcīnīja Hokeja skola “Rīga”, kas viesos ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pieveica Daugavpils “Dinaburgu”.

Uzvarētāju rindās pa vārtiem guva Pēteris Purmalis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs un Marks Ernests Kaniņš, bet mājinieku rindās izcēlās Vadims Vabiščevičs, kurš piedalījās abu vārtu tapšanā, un Vladislavs Barkovskis.

Rīdziniekiem divi rezultativitātes punkti Veinberga un aizsarga Gustava Ozoliņa (0+2) kontā.

Uz Kaniņa vārtiem astotajā minūtē mājinieki atbildēja ar 20 minūtes vēlāk iemesto Vabiščeviča “golu”, taču jau pēc 16 sekundēm viesus vadībā izvirzīja Kristiņš, pārsvaru “Rīgai” saglabājot līdz mača beigām.

“Liepājai” divās spēlēs ir četri punkti, pa vienai uzvarai vienā mačā ir “Olimp”/”Venta 2002” un “Zemgale”/LLU, divi punkti divās cīņās – Hokeja skolai “Rīga”. Pa zaudējumam ir “Mogo”/LSPA un “Prizma”/IHS, bet divas neveiksmes cietusi .”Dinaburga”

Nākamā spēle OHL čempionātā paredzēta svētdien, kad “Zemgale”/LLU uzņems  “Mogo”/LSPA.

2019./2020.gada sezonā OHL spēlēs “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

OHL Zvaigžņu spēle paredzēta 22.decembrī.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlēs “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.