“Liepāja” kompensācijas laikā izrauj neizšķirtu pret “Spartaku”

05/07/2019 21:46

“Liepājas” komanda piektdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā nospēlēja neizšķirti 2:2 (1:2) ar Jūrmalas “Spartaku”.

Neizšķirtu mača kompensācijas laika trešajā minūtē izrāva jūnijā pilngadību atzīmējušais “Liepājas” futbolists Raivis Viļumsons, kuram šī bija vien trešā spēle virslīgā.

Mača rezultātu 16.minūtē atklāja liepājnieki, pēc soda sitiena centrēto bumbu savos vārtos ieraidot Klāvam Kramēnam. Tiesa, astoņas minūtes vēlāk rezultāta tablo vēstīja jau 1:1, jo pēc cīņas vārtu priekšā Gabriels Šarpentjē izlīdzināja rezultātu. Dažas minūtes vēlāk otrā laukuma galā lieliska iespēja bija Jānim Ikauniekam, bet pēc tās neizmantošanas “Spartaks” pretuzbrukumā panāca 2:1. Ātro uzbrukumu 28.minūtē ar skaistu planējošu sitienu no soda laukuma robežas noslēdza Onjebuči Opara.

Puslaika turpinājumā neliels pārsvars bija “Liepājai”, kamēr Jūrmalas futbolisti centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, kā rezultātā laukuma saimnieki tika pie pāris brīdinājumiem.

Otrā puslaika sākumā par diskutēšanu ar tiesnešiem no tribīnēm tika izraidīts “Liepājas” galvenā trenera Aleksandra Starkova asistents Jurijs Ševļakovs. Cīņa kļuva arvien sīvāka, laukuma saimniekiem palielinot savu spiedienu, kamēr viesiem – nosēžoties aizsardzībā.

Tuvojoties pamatlaika beigām, liepājniekiem bija vairākas iespējas izraut neizšķirtu, taču lietainajā laikā neviena no vārtu virzienā raidītajām bumbām savu mērķi nesasniedza, turklāt uzdevumu augstumos bija “Spartaka” vārtsargs Vitālijs Meļņičenko. Tiesa, kompensācijas laikā visi centieni vainagojās panākumiem – trešajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles par visiem augstāk uzlēca Viļumsons, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Viļumsons spēlē iesaistījās vien mača 76.minūtē, kad nāca uz maiņu.

Vienības šosezon savā starpā iepriekš bija tikušās divas reizes, un abās cīņās uzvaras ar 1:0 guva “Spartaks”.

Šobrīd uz viļņa ir “Spartaks”, jo pēdējo 11 spēļu laikā tas piedzīvojis tikai vienu zaudējumu, bet guvis septiņas uzvaras un trīs reizies spēlējis neizšķirti, kas kopvērtējumā ļāvis iespraukties labāko trijniekā. Uzvara šodienas mačā būtu devusi jau otro vietu turnīra tabulā.

Tikmēr “Liepāja” iepriekšējās divās virslīgas spēlēs guvusi uzvaras, kas ļauj saasināt cīņu par piekto vietu.

Šī virslīgas kārta iesākās ceturtdien, kad čempione “Riga” savā laukumā nospēlēja 0:0 ar “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, bet sestdien “Ventspils” spēkosies ar “Metta” futbolistiem, kamēr RFS sacentīsies ar “Jelgavu”. Šo kārtu izlaiž “Daugavpili”.

Ar 38 punktiem 19 spēlēs kopvērtējuma vadībā ir “Riga” komanda, kurai ar 31 punktu 18 mačos seko RFS. Trešā ar 30 punktiem ir Jūrmalas “Spartaks” vienība, bet tālāk ar 26 punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA. Aiz pirmā četrinieka ar 24 punktiem ir “Ventspils” un “Liepāja”, septītā ar 21 punktu ir “Daugavpils”, bet turnīra tabulā ar 19 punktiem “Jelgava” ir astotā, kamēr “Metta” izcīnījusi 17 punktus un atrodas pēdējā pozīcijā.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.