“Liepāja” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā pieveic Pērnavas klubu

05/03/2022 21:41
BK

“Liepāja” sestdien savā laukumā svinēja uzvaru Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē, pieveicot “Parnu Sadam” basketbolistus. “Liepāja” uzvarēja ar 84:70 (20:15, 18:23, 22:16, 24:16). Lielāko daļu pirmās ceturtdaļas vadībā bija viesi, lielāko pārsvaru (7:0) sasniedzot pēc Mihkela Kirvesa divpunktu metiena pēc nepilnām divām spēlētām minūtēm.

Vēlāk vadības grožus pārņēma mājinieki, otrās ceturtdaļas sākumā pēc Kārļa Siliņa trīspunktu metiena panākot 23:15, taču ceturtdaļas beigās atkal vadībā izvirzījās viesi (38:34 pēc Kirvesa divpunktu metiena). Turpinājumā labāk spēlēja mājinieki, otro puslaiku sākot ar 17:6 izrāvienu, un nodrošināja uzvaru.

Mājiniekiem 21 punktu un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Siliņš, 17 punktus un astoņas atlēkušās bumbas – Zigmārs Raimo, 16 punktus guva Oskars Hlebovickis un 11 – Gustavs Jakubauskis. Viesiem latviešu spēlētājs Andris Misters ar 15 punktiem bija komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs. Rezultatīvākais ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Kirvess.

“Liepāja” ar izcīnītām piecām uzvarām 21 spēlē turnīra tabulā atrodas 12.pozīcijā, kamēr “Parnu Sadam” ar desmit uzvarām un 11 zaudējumiem ieņem septīto vietu. Liepājnieki pēdējo uzvaru bija izcīnījuši 1.februārī, kad pārspēja Rakveres “Tarvas” ar 86:79, bet pēc tam bija piedzīvojuši piecas neveiksmes.

Savukārt Pērnavas vienība pēdējās piecās spēlēs bija izcīnījusi divas uzvaras, gūstot panākumus pār “Ventspili” ar 94:79 un “Latvijas Universitāti” ar 80:56. Abas komandas šosezon vienu reizi jau bija tikušās, uzvaru izcīnot Pērnavas basketbolistiem ar 79:68.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.