“Liepāja” no “VEF Rīga” izīrējusi Salmiņu

15/07/2021 15:49

Basketbola komanda “Liepāja” savām rindām piesaistījusi “VEF Rīga” spēlētāju Pēteri Salmiņu un ASV studentu čempionātā pieredzi iekrājuši Kārli Šiliņu, ziņo Kurzemes vienība.

20 gadus vecais spēka uzbrucējs šosezon Latvijas-Igaunijas apvienotajā čempionātā 13 spēlēs vidēji laukumā pavadīja septiņas minūtes un 52 sekundes, kuru laikā caurmērā guva 1,3 punktus, izcīnīja 1,4 atlēkušās bumbas un 0,5 reizes rezultatīvi piespēlēja. “VEF Rīga” rindās Salmiņš šosezon apvienotajā čempionātā izcīnīja sudrabu, bet Latvijas čempionātā svinēja uzvaru. Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotajā Čempionu līgas turnīrā Salmiņš pie spēles laika netika.

Iepriekš viņš Liepājas komandā spēlēja arī 2019./20.gada sezonā, kad astoņos mačos vidēji iekrāja 4,4 punktus, 3,3 atlēkušās bumbas un 0,8 piespēles. “Liepājas” komandas paziņojumā teikts, ka Salmiņš jaunajā komandā uz īres līguma pamata pavadīs turpmākās divas sezonas. “Prieks atgriezties Liepājā – sev zināmā vidē un pie cilvēkiem, ar kuriem jau bijusi laba sadarbība. Uzskatu, ka Liepāja ir lieliska vieta, kur attīstīties. Ar nepacietību gaidu jauno sezonu un pievienošanos komandai,” komanda citē basketbolista teikto.

“Gribējās redzēt Pēteri komandā jau pagājušā sezonā, tāpēc ir liels prieks, ka šogad to ir izdevies realizēt. Pēteris laukumā spēlē ar lielu enerģiju, nepiekāpību un cīnās par atlēkušajām bumbām. Ticu, ka viņam ir liela vēlēšanās sevi pierādīt, tāpēc būs dubultliels prieks, ja viņam to izdosies izdarīt tieši Liepājā,” piebilda trenera asistents Krists Pīternieks.

Nepilnu stundu pēc līguma izziņošanas ar Salmiņu, kurzemnieki arī atklāja, ka sastāvam izdevies piesaistīt Kārli Šiliņu, kurš šovasar tika uzaicināts uz paplašināto Latvijas vīriešu basketbola izlases treniņnometni. Iepriekšējās sezonas Šiliņš pavadīja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) komandā Floridas Atlantijas universitāte.

“Esmu priecīgs, ka ir sākusies sadarbība ar Liepāju, kura ir viena no visskaistākajām pilsētām un visstabilākajām organizācijām Latvijā. Ar treneri Artūru Visocki-Rubeni iepazinos, jau Pārdaugavas sporta skolas laikos, taču mums nebija sanācis daudz sastrādāties līdz šai vasarai. Izvēle nebija grūta, jo ir iespēja attīstīties lieliskā pilsētā pie pieredzējuša trenera un mērķtiecīgas organizācijas,” lēmumu karjeru turpināt Liepājā sarunā ar klubu skaidroja Šiliņš.

“Kārlis ir vēl viens basketbolists ar iegūtu augstāko izglītību, kuru raksturo liela vēlme pilnveidoties gan kā basketbolistam, gan personībai. Ieguldot pašatdevi, precīzu un mērķtiecīgu darbu, ticam, ka Kārlis var izaugt par palīgu ne tikai Liepājas basketbola klubam, bet arī lielās Latvijas izlases kontekstā,” uzsvēra Visockis-Rubenis.

Uz nākamo sezonu komandai līgumi ir ar treneriem Artūru Visocki-Rubeni, Kristu Pīternieku un Arvi Stecki, kā arī spēlētājiem Robertu Krastiņu, Renāru Birkānu, Zigmāru Raimo un Kārli Žundu.

“Liepāja” pagājušajā sezonā 25 pamatturnīra spēlēs izcīnīja 12 uzvaras un ieņēma ceturto vietu sešu Latvijas klubu konkurencē. “Latvijas Universitāte” ar četrām uzvarām bija pēdējā. Liepājniekiem pret “Ogres” vienību bija paredzēta cīņa par bronzas medaļām, bet pretinieku rindās uzliesmoja Covid-19, kā rezultātā Latvijas Basketbola savienība (LBS) lēma neaizvadīt bronzas sēriju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/09/2021 09:19

Labākie “MyCareer” spēlētāju tipi “NBA 2K22” videospēlē

Izvēlēties un izveidot optimālu spēlētāju savam spēles stilam “NBA 2K22” videospēles “MyCareer” režīmā ir ārkārtīgi svarīgi, ja vēlies, lai tavs basketbolists kļūst par vienu no līgas labākajiem un pārņem kroni…