“Liepāja”/”Optibet” un “Mogo” izcīna drošas uzvaras hokeja virslīgā

10/02/2018 19:21

Kopvērtējumā galvgalī esošās “Mogo” un “Liepāja”/”Optibet” komandas sestdien izcīnīja drošas uzvaras “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlēs, kamēr čempione “Kurbads” pieveica Jelgavas “Zemgale”/LLU spēlētājus daudz grūtākā cīņā.

Šonedēļ Latvijas kausu ieguvusī “Mogo” komanda, kas arī jau garantējusi panākumu OHL regulārajā sezonā, ar 7:1 (1:0, 1:1, 5:0) savā laukumā apspēlēja “Rīgas” vienību. Pēc divām trešdaļām “Mogo” bija priekšā vien ar 2:1, tomēr turpinājumā iemeta piecus vārtus. Zīmīgi, ka trīs no šīm reizēm mājinieki izcēlās pēdējās piecās minūtēs.

Uzvarētājiem ar vārtu guvumu un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ronalds Cinks un Aleksejs Širokovs. Tāpat vārtus iemeta arī Dmitrijs Moņa, Juris Ziemiņš, Andris Siksnis, Miks Lipsbergs un Rūdolfs Prūsis.

Savukārt “Rīgas” vienībai ar vārtu guvumu palīdzēja Kristiāns Zelts.

Šī “Mogo” bija trešā spēle šonedēļ, jo vispirms viņi otrdien “Arēnā Rīga” Latvijas kausa finālā papildlaikā ar 3:2 uzvarēja “Kurbadu”, trešo gadu pēc kārtas tiekot pie šīs trofejas. Savukārt ceturtdien OHL ietvaros jau tikās ar “Rīgas” vienību un uzvarēja vien papildlaikā ar 4:3.

Tikmēr “Liepāja”/”Optibet” sestdien ar 7:1 (1:0, 1:0, 5:1) viesos sagrāva “Prizmas” vienību. Arī šeit piecus no vārtiem uzvarētāji guva noslēdzošajā periodā.

Uzvarētājiem ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Edgars Homjakovs, kamēr divus vārtus iemeta Bruno Zabis, bet pa reizei precīzi bija Georgs Golovkovs un Reinis Demiters.

Savukārt “Prizmai” goda vārtus guva Juris Bērziņš.

“Kurbads” sestdien viesojās pie “Zemgale”/LLU vienības, izcīnot panākumu ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:0, 1:2). Čempioni iemeta pirmos trīs vārtus, kad izcēlās Mārtiņš Porejs, Mārcis Zembergs un Martins Lavrovs. Pēdējās septiņās minūtēs jelgavniekiem izcēlās Lauris Rancevs un Jurijs Moiseičenko, tomēr izraut neizšķirtu neizdevās.

Virslīgas kopvērtējumā vadībā ar 70 punktiem 29 cīņās atrodas “Mogo” komanda, kurai ar 55 punktiem 28 spēlēs seko “Liepāja”/”Optibet” un “Kurbads”.

Ja “Liepāja”/”Optibet” un “Kurbadam” arī regulārās sezonas noslēgumā būs vienāds punktu skaits, augstāk ierindosies liepājnieki. Savstarpējās spēlēs abas vienības guvušas pa trim uzvarām, tomēr vienreiz “Kurbads” to paveica vien pēcspēles metienos.

Aiz labāko trijnieka ar 42 punktiem ir “Zemgale”/LLU, “Rīgai” ir 19 punkti, bet “Prizma” savākusi 14 punktus.

Līdz OHL pamatturnīra beigām “Mogo” vienībai atlikusi vairs tikai viena spēle, bet to noķert konkurentiem nav iespējams.

Šosezon Latvijas totalizatoru kompānija “Optibet” kļuvusi par hokeja virslīgas ģenerālsponsoru. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, virslīgā vairs nespēlē “Pārdaugava”.

Katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot četrām labākajām vienībām, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Savukārt pēdējās divas komandas izspēlēs vēl vienu turnīru ar pirmās līgas pirmajām divām vienībām.