“Liepāja” pagarinājumā uzvar “Dinaburgu”

04/12/2021 19:57
Hokeja klubs

“Liepāja” “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē sestdien tikai papildlaikā svinēja uzvaru pār čempionāta pastarīti Daugavpils “Dinaburgu”. Liepājnieki savā laukumā uzvarēja ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Lielajā vairākumā 37 sekundes pirms pirmā pārtraukuma beigām vārtus mājinieku labā guva Dmitrijs Seļutins, bet izlīdzinājumu 23.minūtē panāca Daņila Miluškins – 1:1. Uzvaras vārtu pagarinājuma trešajā minūtē iemeta Artjoms Anosovs. Visvairāk šajā mačā izcēlās vārtsargi. Patriks Bērziņš mājinieku vārtos atvairīja 17 metienus, bet Aleksandrs Mucenieks “Dinaburgas” vārtos – 22 metienus. Viņi arī tika atzīti par mača vērtīgākajiem spēlētājiem.

Citā mačā čempionvienība spēles “Olimp”/”Venta 2002” mājinieku lomā ar 1:6 (0:3, 1:0, 0:3) atzina līdervienības “Mogo”/LSPA pārākumu. Kā vēlāk izrādījās, viesi uzvaru nodrošināja 13.minūtē, 52 sekunžu laikā vārtus gūstot Laurim Bajarunam un Andrim Siksnim – 2:0. Viesi divus vārtus guva vairākumā, bet Bajaruns sakrāja četrus (2+2) rezultativitātes punktus. Trīs (1+2) punktus sakrāja Kārlis Ozoliņš, pa diviem (0+2) – Krišjānis Rēdlihs un Deivids Sarkanis. Mājiniekiem vienīgos vārtus guva Edijs Brahmanis. Mājiniekiem par labāko tika atzīts Koba Jass, viesiem – Vladimirs Mamonovs.

Vēl vienā duelī vicečempione “Zemgale”/LLU mājās ar 6:2 (1:0, 4:2, 1:0) pārspēja Hokeja skolu “Rīga”. Uz Rūdolfa Muraško vārtiem pirmā perioda vidū viesi otrajā periodā atbildēja ar Vernera Fricberga vārtiem vairākumā un Valtera Niedrāja “golu” 32.minūtē.

Tomēr pēc tam vārtus guva vien mājinieki, vienus iemetot vairākumā, bet pēdējos Edgaram Dīķim 12 sekundes pēc trešās trešdaļas sākumā gūstot mazākumā. Mājiniekiem aizsargs Dīķis sakrāja trīs (1+2) rezultativitātes punktus, bet Artūrs Ozoliņš un Kevins Strādnieks iemeta pa diviem “goliem”. Vārtos Mariuss Bajaruns-Galejs atvairīja 20 metienus. Viesiem abos vārtu guvumos (1+1) piedalījās Verners Fricbergs. Par labāko spēlētāju mājinieku rindās tika atzīts Kevins Strādnieks, viesu – Dario Mackevičs.

Turnīra tabulā pirmo vietu ar 34 izcīnītiem punktiem 18 spēlēs ieņem “Mogo”/LSPA, bet otrajā vietā ar 31 punktu 19 mačos ierindojas Jelgavas “Zemgale”/LLU. Labāko trijnieku noslēdz “Liepāja”, kas 17 spēlēs izcīnījusi 22 punktus. Ceturto vietu ieņem “Olimp”/”Venta 2002” ar 16 punktiem 14 spēlēs, bet piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi deviņus punktus 18 spēlēs. Sestajā vietā ar pieciem punktiem 14 mačos atrodas Rīgas “Prizma”, bet Daugavpils “Dinaburga” ir izcīnījusi trīs punktus 14 aizvadītos mačos. Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.