“Liepāja” pagarinājumā uzvar ”Mogo” , sērijā neizšķirts

15/03/2017 22:38

Pagājušā gada valsts čempione “Liepāja”, kā arī Jelgavas “Zemgale”/LLU komanda, trešdien revanšējās par dienu iepriekš piedzīvotajiem zaudējumiem pret regulārās sezonas divām spēcīgākajām komandām, panākot izlīdzinājumu Latvijas hokeja virslīgas pusfināla sērijās.

“Liepāja” viesos ļoti sīvā cīņā pagarinājumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja pamatturnīra labāko komandu “Mogo”, sērijā līdz trīs uzvarām panākot izlīdzinājumu 1-1.

Vienīgie vārti šajā mačā tika gūti pagarinājuma 50.sekundēm, kad Egils Kalns realizēja skaitlisko vairākumu, izmantojot pieredzējušā Agra Saviela noraidījumu, kurš noteikumus pārkāpa trīs sekundes pirms pamatlaika beigām.

Liepājnieku vārtsargs Vadims Miščuks šajā mačā atvairīja visus 29 pretinieku metienus, paliekot “sausā”, kamēr viņa kolēģis pretējos vārtos Henrijs Ančs tika galā ar 33 no 34 raidījumiem.

“Mogo”, kas nesen triumfēja “Optibet sporta bārs” Latvijas kausa izcīņā, sērijas pirmajā mačā otrdien mājās uzvarēja ar 2:1.

Tikmēr “Zemgale”/LLU, kuru šosezon trenē pieredzējušais Haralds Vasiļjevs, viesos ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) uzvarēja Ogres “Kurbadu”, kas pamatturnīrā ieņēma otro vietu. Arī šajā sērijā rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1.

Jelgavas komanda pa vieniem vārtiem guva katrā periodā. Rezultātu cīņas 16.minūtē atklāja Niklāvs Birovs, vēl pēc 20 minūtēm Kristaps Millers pārsvaru dubultoja, bet 58.minūtē pēc skaistas saspēles Millers guva arī savus otros vārtus mačā, panākot 3:0 viesu labā. Atlikušajā laikā Rihards Remiņš vairākumā vienu ripu paguva atspēlēt, “Kurbads” pēc tam nomainīja arī vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties no zaudējuma nespēja.

Šīs sērijas pirmajā mačā “Kurbads” savā laukumā uzvarēja ar 4:2.

Pusfināla sērijas notiks līdz vienas komandas trim uzvarām. Trešie un ceturtie mači tiks aizvadīti Liepājā un Jelgavā, nākamo spēli abiem duetiem aizvadot sestdien.

“Mogo” un “Kurbads” kā pamatturnīra divas labākās komandas uzreiz tika pusfinālā. Regulārajā čempionātā trešajā vietā palikusī “Zemgale”/LLU ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 droši pārspēja Rīgas “Prizmu”, bet pagājušā gada čempione “Liepāja”, kura ieņēma ceturto vietu, ceturtdaļfinālā daudz sīvākā cīņā tikai ar 3-2 apspēlēja “Rīgu”.

Ārpus izslēgšanas turnīra palika “Pārdaugavas” komanda, kas 30 regulārās sezonas spēlēs savāca tikai vienu punktu.

Ceturtdaļfināla un pusfināla cīņas noritēs līdz kādas komandas trīs uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām. Virslīgā trešo vietu iegūst pusfinālā zaudējusī komanda, kurai bija augstāka vieta regulārajā turnīrā.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti “Liepājas” hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja “Kurbadu”.